کد خبر: 2290
15/06/29 - 7:29 ق.ظ

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد کرج گفت: در کنار حجاب زنان باید به داشتن عفاف نیز توجه کنند؛ چراکه حجاب و عفاف دو بال پاکدامنی هستند.

به گزارش پابگاه خبری حجاب حسین ایگدر، عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد کرج در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، اظهار کرد: حجاب یکی از بنیادی‌ترین اعتقادات مسلمانان است و در قرآن نیز تاکید زیادی بر رعایت حجاب به خصوص از سوی زنان شده است.
وی بیان کرد: حجاب تنها در اسلام مطرح نشده بلکه در ادیان غیر اسلامی و حتی در ایران قبل از اسلام حجاب به‌عنوان یک مسئله مهم مطرح بوده اما باید پذیرفت، حجاب در فرهنگ اسلام معنا و جایگاه ویژه‌تری دارد.
ایگدر افزود: حجاب در اسلام پوششی است که زن را از دنیای مرد جدا می‌کند و باعث می‌شود زنان با آرامش و امنیت بیشتری در اجتماع حاضر شوند.
وی ادامه داد: هر انسانی با کمی تفکر به این نتیجه می‌رسد که حفظ حجاب از سوی زنان علاوه بر اینکه جنبه دینی دارد باعث سلامت روحی و جسمی آنان و درنهایت حفظ سلامت کلی جامعه می‌شود.
این استاد دانشگاه اظهار کرد: واژه «حجاب» درقرآن هفت بار به کار رفته است که با در نظر گرفتن آیات قرآنی می‌توان فهمید حجاب در قرآن به طور اخص به معنای جدایی و پرده است ولی معنایی که امروزه از آن استنباط می‌شود، معنای تحول یافته‌ای از واژه قرآنی آن است.
ایگدر ادامه داد: هدف اسلام از پوشش زنان در واقع حفاظت آن‌ها از نگاه شهوت‌زای مردان و بسیاری مسائل دیگر روانی و اخلاقی است.
وی با تأکید بر حفظ حجاب ظاهر و باطن از سوی زنان گفت: بسیاری از زنان پوشش ظاهری کاملی دارند اما نحوه رفتار و راه رفتن آن‌ها شایسته نیست و جلب توجه می‌کند بنابراین نباید فراموش کردکه زنان باید حجاب ظاهر و باطن را باهم رعایت کنند.
عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد کرج افزود: در کنار حجاب زنان باید به داشتن عفاف نیز توجه کنند؛ چراکه حجاب و عفاف دو بال پاکدامنی هستند.
وی با بیان اینکه در اهمیت عفاف همین بس که خداوند سوره‌ای به نام «نور» را به بیان لزوم عفاف اختصاص داده است، یادآور شد: داشتن عفاف درجامعه تنها به زنان مربوط نمی‌شود و مردان نیز باید عفاف خود را حفظ کنند.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: حفظ عفاف در جامعه برکات زیادی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به عزت و سربلندی افراد، حفظ نفس،پاکی اعمال، افزایش قدر و منزلت الهی و در نهایت سلامت جامعه اشاره کرد.
وی در پایان گفت: تا زمانی که زنان و مردان در ارتباط با یکدیگر حجاب و عفاف را رعایت کنند جامعه از مسیر درست و اسلامی منحرف نمی‌شود و اسلام در مسیر راستین خود حرکت می‌کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32