آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 10692
۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۱:۲۹ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، به مناسبت روز جهانی «حجاب» بنیاد «رسانه های مسلمان در نیجریه» با انتشار بیانیه ای خواستار درک متقابل و مدارای مذهبی در میان غیرمسلمانان و به رسمیت شناختن حقوق دینی زنان مسلمان از جمله حق گذاشتن حجاب شد. الحاجی عبدالرحمن بالوگان، مدیر ملی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، به مناسبت روز جهانی «حجاب» بنیاد «رسانه های مسلمان در نیجریه» با انتشار بیانیه ای خواستار درک متقابل و مدارای مذهبی در میان غیرمسلمانان و به رسمیت شناختن حقوق دینی زنان مسلمان از جمله حق گذاشتن حجاب شد.

الحاجی عبدالرحمن بالوگان، مدیر ملی این سازمان در بیانیه ای که در ابوجا پایتخت نیجریه، به مناسبت ۱ فوریه در بزرگداشت روز جهانی «حجاب» ۲۰۱۸ منتشر شده گفت: در حال حاضر بانوان مسلمان به سبب حجاب، در معرض آزار و اذیت، ارعاب، تمسخر و تحقیر و گاهی ضرب و شتم همکاران، روسا و همسایگان متعصب قرار دارند.

وی توضیح داد که روز جهانی حجاب نباید یک جشن باشد بلکه بزرگداشتی برای نشان دادن این حقیقت است که حجاب فرای یک فرهنگ یا پوشش سر می باشد.

بالوگان افزود: پوشیدن حجاب برای زنان مسلمان یک ضرورت باورهای دینی آن ها محسوب می شود و آن ها با حجاب وظایف دینی شان را کامل می کنند.

وی سپس با اشاره به قرآن و تاکید بر قانون اساسی دولت نیجریه، بر اهمیت آزادی مذهبی تاکید کرده و گفت: ما با زنان مسلمان و غیرمسلمان در سرتاسر جهان برای بزرگداشت این روز مشارکت داشته ایم. ما حمایت مان را از حجاب با شعار «حجاب من! حق من!» تاکید داشته و به حق زنان برای انتخاب حجاب پایبند هستیم.

این مقام مذهبی نیجریه در پایان از دو بانوی محجبه در نیجریه که دسامبر ۲۰۱۷ به سبب داشتن حجاب از حق شرکت در امتحان وکالت محروم شدند حمایت نمود.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32