کد خبر: 9844
17/06/21 - 9:15 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از stepfeed، یک روزنامه نگار مسلمان در یکی از فرودگاه‌های بین المللی فرانسه از طریق ماموران امنیتی فرودگاه مجبور به کشف حجاب شد. امانی الخطابه، روزنامه نگار اردنی- فلسطینی آخرین قربانی تفتیش ناشی از اسلام‌هراسی در فرودگاه‌های بین المللی می‌باشد. این روزنامه نگار، فعال حقوق زنان و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از stepfeed، یک روزنامه نگار مسلمان در یکی از فرودگاه‌های بین المللی فرانسه از طریق ماموران امنیتی فرودگاه مجبور به کشف حجاب شد. امانی الخطابه، روزنامه نگار اردنی- فلسطینی آخرین قربانی تفتیش ناشی از اسلام‌هراسی در فرودگاه‌های بین المللی می‌باشد.

این روزنامه نگار، فعال حقوق زنان و موسس سایت «دختر مسلمان. کام» به عنوان عضو هیات داوری جشنواره بین المللی خلاقیت شیرهای کن ۲۰۱۷ به فرانسه سفر می‌کرد که در فرودگاه نیس مجبور به کشف حجاب شد.

ماموران امنیتی فرودگاه او را به اخراج و ضبط پاسپورت نیز تهدید کرده‌اند. وی اکنون با کمک یک وکیل فرانسوی از مقامات این فرودگاه شکایت می‌کند، چرا که طبق قوانین برداشتن حجاب مذهبی زنان در فرانسه غیرقانونی است.

این فعال حقوق زنان با به اشتراک گذاشتن تجربه تلخ خود در اینترنت، آن را «غیرانسانی و تحقیر آمیز» توصیف کرده و نوشت: پلیسی که این کار را انجام داد، اگر جلویش گرفته نشود تشویق می‌شود که این بلا را سر زنان مسلمان آسیب پذیر بعد از من هم بیاورد. با وجود اینکه در عکس گذرنامه روسری داشتم اما افسر گشت فرودگاه حاضر نشد گذرنامه من را مهر کند. هنگامی که حاضر نشدم روسری خود را در بیاورم افسر مربوطه به من گفت: تو الان در فرانسه هستی و در فرانسه می‌خواهم موهایت را ببینم! او سپس بسیار «خصمانه و عصبی» برخورد کرده و گفت که قانون به او اجازه می‌دهد حجاب من را بردارد.

این بانوی مقید در نهایت حاضر نشد روبروی جمع و توسط افسر مرد حجابش برداشته شود و سرانجام قبول می‌کند روبروی یک افسر زن حجاب خود را بردارد.

وی می‌نویسد: به وضوح مشخص است که آن‌ها می‌خواستند من را به عنوان یک مسلمان تحت فشار قرار دهند. به همین دلیل از افسر مربوطه خواستم شماره شناسایی خود را به من بدهد. همین کار سبب شد که از عصبانیت منفجر شده، پاسپورت مرا ضبط کرده و مرا مجبور به بازگشت به نیویورک کند. من از او خواستم با سفارت آمریکا تماس بگیرد. او به من گفت: تو ۲ انتخاب بیشتر نداری. یا خفه شوی یا دردسر ایجاد کنی!

الخطابه در پایان می‌نویسد: سرانجام وقتی متوجه شدند که من خبرنگار هستم و برای جشنواره شیرهای کن به عنوان داور آمده‌ام از ترس آبرویشان مشکل را حل کردند. در نهایت اینکه آن‌ها نگران نقض حقوق من به عنوان یک زن نبودند، بلکه از کابوس رسانه‌ای وحشت کردند و قضیه را منتفی کردند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32