کد خبر: 9820
17/06/14 - 8:29 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا ” حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه در اولین جلسه «ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی در حوزه حجاب و عفاف» ؛ که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: در دین مقدس اسلام به مباحث شرعی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “رسا ” حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه در اولین جلسه «ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی در حوزه حجاب و عفاف» ؛ که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: در دین مقدس اسلام به مباحث شرعی و اخلاقی تأکید زیادی شده است که باید در صدا و سیما، مؤسسات فرهنگی، مدارس و دانشگاه‌ها، کارهای تبلیغی و فرهنگی از سوی روحانیان برجسته، مشاورین و اساتید در قالب‌های مختلف از جمله مباحثه، گفتگو و کرسی‌های آزاداندیشی در طول سال به‌طور مدام ادامه یابد.

وی با بیان اینکه غرب در فکر این است که فرهنگ خود را به جامعه ما القا کند، گفت: چرا ما نباید از فرهنگی غنی خود و احکام دین در جامعه دفاع کنیم که کشورهای غربی برای کشور ما تعیین تکلیف کند!

امام جمعه ارومیه افزود: باید به آیین نامه انضباطی، مقررات و ضوابط شئونات اسلامی موجود در ادارات، نهادها، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مراکز پایبند بود، بازرسی مسؤولان با جدیت در ادارات ادامه یابد و مدیر و مسؤولی که به حجاب و عفاف کارمندها نظارت نمی‌کند باید از کار برکنار شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: وقتی یک مدیری جلسه‌ای برگزار می‌کند که از حجاب و عفاف خبری نیست و شئونات اسلامی در آن رعایت نمی‌شود به نظام خیانت می‌کند، که باید از کار برکنار شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی ابراز کرد: چرا باید در یک محیط دینی و مذهبی یک مسؤولی بیاید یک برنامه موسیقی را برگزار کند که هیچ سنخیتی با محیط دینی و قرآنی ندارد؟ این مسؤول باید فردای قیامت پاسخگو باشد.

وی افزود: مسؤولان نباید ناامیدی را در جامعه تلقین کنند، اینکه مدام مسؤولان بیایند و بگویند استان ما از لحاظ ارزش‌ها و باورهای دینی جایگاه مناسبی ندارد، این واقعیت ندارد؛ اراده و باور جدی مردم این استان صیانت از حقوق شهروندی و پاسداشت مقوله عفاف و حجاب است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32