کد خبر: 9782
17/06/10 - 11:45 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل خبرگزاری «حوزه» ، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور که یکی از زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است جهت توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و با معرفی آثار مناسب در این حوزه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل خبرگزاری «حوزه» ، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور که یکی از زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است جهت توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و با معرفی آثار مناسب در این حوزه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شرکت کرده است.

یکی از فعالیت ها و برنامه های اجرایی کمیته عفاف و حجاب که در رواق غربی مصلای امام خمینی(ره) انجام می شود؛ کارهای اجرایی و اجرای طرح ملی پوشش و حجاب است.

مسئولان در این بخش از کارهای تبلیغی و ترویجی غافل نبوده اند و شاهد اجرا و عملیاتی کردن دو طرح ملی به نام طرح ملی «نذر حجاب» «تعویض چادر مشکی مستعمل با چادر مشکی جدید» هستیم. مراجعه کننده امکان دو انتخاب دارد که می تواند چادر دانشجویی که تغییراتی در آن داده شده است را تحت عنوان “طرح فردوس” را دریافت کند یا در ازای پرداخت مابه تفاوت یک قواره پارچه چادری از همان جنس را تهیه کنند و مبلغی که در هر دو صورت باید پرداخت کند ۴٩هزارتومان است

براساس آمارها روزانه ٣٠٠تا ٣۵٠ بازدیدکننده در این بخش برای تعویض چادر مراجعه می کنند و تکرار این طرح در خصوص چادرهای نماز نیز انجام می شود چنانکه در قسمت دیگری از رواق غربی مراجعه کنندگان چادرهای مستعمل نماز را به غرفه داده و در ازای پرداخت ١٢۵٠٠تومان چادرهای نماز جدید دریافت می کنند.

دریافت چادرهای مستعمل در نمایشگاه قرآن، حرکتی نمادین است و هیچ کاربرد و استفاده تجاری و تولیدی ندارد و در واقع فقط برای همین حوزه است و در این بخش نیز روزانه ٣٠٠تا ٣۵٠نفر مراجعه کننده حضور پیدا می کنند.

لازم به ذکر است، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی» ٨ تا ٢۶ خردادماه سال جاری (همزمان با دوم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان) از ساعت ١٧ تا ٢۴ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32