کد خبر: 9767
17/06/07 - 9:01 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از nyasatimes، جمهوری مالاوی واقع در جنوب شرقی آفریقا از این پس به زنان مسلمان اجازه می‌دهد گواهینامه رانندگی با حجاب داشته باشند. مقامات اداره راه و خدمات جاده‌ای در این کشور اعلام کردند که زنان مسلمان از این پس لازم نیست حجاب‌شان را هنگام گرفتن عکس […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از nyasatimes، جمهوری مالاوی واقع در جنوب شرقی آفریقا از این پس به زنان مسلمان اجازه می‌دهد گواهینامه رانندگی با حجاب داشته باشند. مقامات اداره راه و خدمات جاده‌ای در این کشور اعلام کردند که زنان مسلمان از این پس لازم نیست حجاب‌شان را هنگام گرفتن عکس گواهینامه رانندگی دربیاورند و می‌توانند تصاویر محجبه بر روی گواهینامه رانندگی داشته باشند.

این اقدام در پی انتشار گزارش‌هایی از کشف حجاب اجباری زنان مسلمان هنگام دریافت گواهینامه رانندگی انجام شد. به گزارش خبرگزاری‌های محلی مالاوی، اخیرا دو زن مسلمان به اسامی بئاتریس مائولیدی و اگنس کاموتو توسط افسران اداره راهنمایی رانندگی مجبور به کشف حجاب شده‌اند.

این دو زن از طریق وکلای خود نامه به اداره راه و خدمات جاده‌ای نوشته و از برخورد افسران مربوطه شکایت کردند.

در بیانیه‌ای که روز چهارشنه منتشر شد، مقامات این اداره اعلام کردند: پس از بحثی جدی با انجمن مسلمانان مالاوی تصمیم گرفته شد ممنوعیت حجاب در رابطه با تصویر گواهینامه‌های رانندگی برداشته شود و افسران پلیس نیز برای چگونگی برخورد درست با بانوان مسلمان تعلیم داده شوند.

در این بیانیه آمده است: هر چند زنان مسلمان لازم نیست روسری خود را در عکس گواهینامه رانندگی بردارند اما گردی صورت باید به طور کامل پیدا باشد.

طبق آیین نامه رانندگی به تصویب رسیده در سال ۲۰۰۰ در مالاوی تصاویر گواهینامه رانندگی باید شامل سر، شانه‌ها و بدون هر گونه پوشش سر باشد. تصمیمات انجام شده برای کشف حجاب در تصاویر گواهینامه سبب بروز خشم در جامعه اسلامی شده و مسلمانان این کشور آفریقایی آن را نقض حقوق بشر و آزادی دینی زنان عنوان کرده‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32