کد خبر: 9727
17/05/31 - 8:37 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، رایزنی فرهنگی ایران در روسیه در خبری به نقل از مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه اعلام کرد: حدود نیمی از جمعیت این کشور (۴۷ درصد) معتقد هستند که نباید پوشش حجاب در مدراس کشور روسیه ممنوع باشد. بررسی‌های انجام شده از سوی کارشناسان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، رایزنی فرهنگی ایران در روسیه در خبری به نقل از مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه اعلام کرد: حدود نیمی از جمعیت این کشور (۴۷ درصد) معتقد هستند که نباید پوشش حجاب در مدراس کشور روسیه ممنوع باشد.

بررسی‌های انجام شده از سوی کارشناسان نشان می‌دهد که نگرش و ارتباط مردم روسیه به ادیان و مذاهب مختلف به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

ریا نووستی نوشت: در سال ۲۰۱۲ تنها ۳۵ درصد مردم این کشور با طرح پوشش حجاب در مدارس موافق بودند، اما در سال جاری این رقم به ۷۳ درصد رسیده است.

کارشناسان و نمایندگان مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه بیان داشتند که نسل جوان روسیه موافق آزادی پوشش حجاب در مدارس این کشور هستند و ۷۳ درصد بر این باور هستند که باید دانش آموزان دختر و بانوان مسلمان را در حق انتخاب پوشش مناسب با مذهب خود آزاد گذاشت و حق آنها در انتخاب پوشش حجاب در مدارس را به رسمیت شناخت که بتوانند در نهایت آرامش به تحصیل بپردازند.

گفتنی است که این افراد مسن هستند که با پوشش مو و حجاب مخالف هستند. در واقع، نیمی از مخالفان پوشش مو افراد بالای ۴۵ سال هستند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32