کد خبر: 9714
17/05/29 - 9:44 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” شبستان” ؛ نشست «طرح ملی نذر حجاب – چادر مشکی» فردوس با حضور علی قلعه قولند، تولیدکننده حوزه حجاب، میثم نژاد رمضانی، مدیر پوشش های اسلامی تیام و اسدالله سلیمانی، مدیرعامل برند حجاب گستر در خبرگزاری ایکنا بر گزار شد. علی قلعه قولند، مدیر تولید […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” شبستان” ؛ نشست «طرح ملی نذر حجاب – چادر مشکی» فردوس با حضور علی قلعه قولند، تولیدکننده حوزه حجاب، میثم نژاد رمضانی، مدیر پوشش های اسلامی تیام و اسدالله سلیمانی، مدیرعامل برند حجاب گستر در خبرگزاری ایکنا بر گزار شد.

علی قلعه قولند، مدیر تولید گروه نگار در این نشست گفت: ۲ تولیدی پوشاک حجاب در تهران و کرج داریم و هدفمان این است که از پارچه های مناسب جهت پوشش های اسلامی برای بانوان استفاده کنیم.

وی افزود: با اینکه سی، چهل نوع پارچه در تولید چادر استفاده می شود، متاسفانه بعد از انقلاب سرمایه گذاری جدی برای تولید پارچه چادر در ایران نشده است، علیرغم اینکه ما یکی از مصرف کنندگان بزرگ چادر مشکی در دنیا هستیم.

این تولید کننده خاطر نشان کرد: بنیاد مستضعفان یک کارخانه تولید پارچه در شهرکرد راه اندازی کرد اما متاسفانه از مشورت های صاحبنظران این حوزه استفاده نکردند دستگاه هایی آوردند و پارچه تولید کردند و هنوز نتوانسته اند پارچه مورد نیاز جامعه را تولید کنند، ما برای تولید انواع چادر به پارچه های با عرض بلند نیاز داریم، مشکل عدم مشورت با صاحب نظران این حوزه و عدم سرمایه گذاری است.

وی با بیان این نکته که اگر سرمایه گذاری در تولید پارچه با نظر کارشناسان باشد ما می توانیم یکی از برترین تولیدکنندگان چادر در دنیا باشیم، گفت: ما می توانیم اطلاعات تخصصی و مشورتی به تولیدکنندگان پارچه چادر بدهیم.

علی قلعه قولند در توضیح طرح فردوس اظهار داشت: طرح فردوس قرار است به نیاز آن قسمت از جامعه که چادر اجتماع استفاده می کنند پاسخ بدهند، ما از مدل های موجود بازار یک مدل که خواهان زیادی دارد را انتخاب کردیم و تغییراتی در آن دادیم با پارچه ای که به نیاز روزانه بانوان تولید کردیم.

وی افزود: اینکه چرا طرح نذر چادر هست، این طرح برای کسانی که می خواهند کار فرهنگی انجام دهند یک بستر است، در کارگاه های ما نیز کسانی خیراتی می آیند یک روز برای کسانی که چادر می خواهند چادر می دوزند.

این تولید کننده تصریح کرد: ما از سود خودمان صرف نظر کردیم که کارهای باکیفیت و ارزان برای استفاده روزانه بانوان را در اختیارشان قرار دهیم، قیمت عمده پوشش اسلامی قیمت پارچه است، ما پارچه را به صورت مستقیم وارد کردیم که با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد : باید محصولات حجاب به عنوان یک محصول فرهنگی نگاه شود، پایش کیفیت پارچه یکی از تعهدات ما به خودمان و بنیاد ملی مد و لباس است.

وی درباره صادرات چادر به کشورهای اسلامی نیز گفت: گروه تولیدی نگار صادراتی را به کشور عراق مخصوصا اقلیم کردستان عراق داشته است؛ محصولات ما مشتریانی دارد، ولی با سلیقه بسیاری از کشورهای اسلامی چادر ما همخوانی ندارد، پوشش سایر کشورهای اسلامی با ما فاصله دارد. بازار هدف ما کشور عراق است محصولات ما قابلیت رقابت با اغلب کالاهای خارجی در عراق دارد.

وی با بیان اینکه طرح فردوس آمادگی دارد در شهرستان ها نمایندگی راه اندازی کند،گفت: این طرح علاوه بر فرهنگی بودن اشتغال زاست، ما اگر در هر شهری ۵ نفر نمایندگی بگیریم برای هزار نفر اشتغالزایی انجام داده ایم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32