کد خبر: 9648
17/03/07 - 8:38 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از netralnews، گفته می‌شود صادرات پوشاک اسلامی و محجبه اندونزی به جهان در سال ۲۰۱۶ یک تجارت پرمنفعت به ارزش ۴٫۵۷ میلیارد دلار بوده است. بر اساس گزارش وزارت بازرگانی اندونزی در دوره ۲۰۱۱-۲۰۱۵، صادرات محصولات لباس‌های اسلامی اندونزی ۸٫۱۵% سود داشته که در سال ۲۰۱۶ ارزش […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از netralnews، گفته می‌شود صادرات پوشاک اسلامی و محجبه اندونزی به جهان در سال ۲۰۱۶ یک تجارت پرمنفعت به ارزش ۴٫۵۷ میلیارد دلار بوده است. بر اساس گزارش وزارت بازرگانی اندونزی در دوره ۲۰۱۱-۲۰۱۵، صادرات محصولات لباس‌های اسلامی اندونزی ۸٫۱۵% سود داشته که در سال ۲۰۱۶ ارزش صادرات پوشاک اسلامی و محجبه توسط اندونزی به جهان با ۴٫۵۷ میلیارد دلار و به بالاترین سطح رسیده است. این درحالی است که چین، هند و ترکیه بزرگترین صادرکنندگان لباس‌های اسلامی در جهان محسوب می‌شوند.

دیدن سیسوانتو مدیر پروژه فستیوال لباس اسلامی اندونزی در سال ۲۰۱۷ توضیح داد که در می ۲۰۱۶، صادرات به ۱٫۷ میلیارد دلار رسیده است و کشورهای مقصد شامل ایالات متحده آمریکا، ژاپن، آلمان، کره جنوبی، امارات، استرالیا، کانادا، انگلیس، بلژیک و چین هستند.

وی افزود: اندونزی کشوری با اکثریت جمعیت مسلمان به بازار بزرگی برای لباس‌های محجبه و اسلامی تبدیل شده است. طبق آمارها اندونزی به پنجمین بازار مصرف پوشاک اسلامی در جهان (به ارزش ۱۲٫۶۹میلیارد دلار) تبدیل شده است.

این پدیده به اندونزی محدود نمی‌شود و به نظر می‌رسد که استفاده از لباس‌های محجبه و پوشیده به یک روند رو به رشد جهانی تبدیل شده است و صاحبان صنایع مد جهانی فرصت‌های شغلی زیادی در بخش صنعت لباس اسلامی می‌بینند. شواهد این امر نیز ورود روز افزون شرکت‌های تجاری لباس به این صنعت در سطح بین المللی است.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32