کد خبر: 9558
17/01/08 - 12:17 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” خبرگزاری ایسنا” ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم گفت: چادر رسمی بانوان در قم همان چادرهای بدون آستین با دوخت سنتی است که اگر به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد حجاب برتر است. طوبی حجازی در خصوص اصالت چادر در قم عنوان کرد: […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” خبرگزاری ایسنا” ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم گفت: چادر رسمی بانوان در قم همان چادرهای بدون آستین با دوخت سنتی است که اگر به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد حجاب برتر است.

طوبی حجازی در خصوص اصالت چادر در قم عنوان کرد: چادر نماد حجاب برتر زنان است که همه بخش های مختلف بدن را از گزند دید نامحرمان می پوشاند و برای زنان پیام آور امنیت اجتماعی و حضور موثر در جامعه است. برای حفظ حجاب تنها استفاده از چادر کافی نیست بلکه باید لباس های پوشیده شده در زیر چادر هم دارای پوشش کامل باشد.

وی اظهار کرد: حجاب را باید متناسب با وضعیت جامعه رعایت کرد. البته ممکن است نوع پوشش و حجاب با یکدیگر متفاوت باشد اما حفظ حجاب با هر پوشش مناسبی طبق شرایط جامعه امری ضروری است و حجاب بانوان می تواند بخش عظیمی از آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: در قم که خواستگاه اسلام و تشیع و انقلاب است بهترین است که چادر رسمی و حجاب برتر مورد استفاده قرار بگیرد اما این چادر هم شرایط خاص خود را دارد و باید زیر آن حجاب کامل اسلامی نیز رعایت شود تا در شرایط مختلف بتوان حجاب و پوشش را رعایت کرد.

وی گفت: حجاب باید به بهترین شکل رعایت شود نه اینکه با یک حجاب نیم بند تنها از چادر استفاده کرده باشیم و حجاب و پوششی در کار نباشد. به غیر از چادر رسمی، چادر دارای شکل های مختلف است. مثلا چادرهای لبنانی نیز پوشش خوبی دارد و به دلیل داشتن نقاب و هدبند پوشیده است اما به طور کلی اگر بتوان چادرهای سنتی ایرانی را به بهترین نحو بر سر کرد حجاب برتر رعایت شده است.

حجازی خاطرنشان کرد:چادرهای آستین دار با مدل های مختلف لبنانی، دانشجویی، ملی و ایرانی در بازار وجود دارد. باید توجه داشت آستین چادرها باید به گونه ای باشد که حجاب و پوشش واقعی را نشان دهد و صرفا البسه ای برای پوشیدن نباشد و معنای واقعی در چادر برای حفظ حجاب و پوشش را تداعی نماید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32