کد خبر: 9552
17/01/08 - 12:09 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، برت فای، یک شهروند ۷۵ ساله بریتانیا به خاطر آزار و اذیت و اهانت به یک زن مسلمان و محجبه لهستانی، مجرم شناخته شد و به پرداخت جریمه ۴۵۸ پوند استرلینگی محکوم شد. دادگاه این مرد را که به جرم خود اعتراف کرده، به […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، برت فای، یک شهروند ۷۵ ساله بریتانیا به خاطر آزار و اذیت و اهانت به یک زن مسلمان و محجبه لهستانی، مجرم شناخته شد و به پرداخت جریمه ۴۵۸ پوند استرلینگی محکوم شد.

دادگاه این مرد را که به جرم خود اعتراف کرده، به دلیل سالمندی اش به جای حبس به پرداخت ۲۵۸ پوند استرلینگ به دادگاه و ۲۰۰ پوند استرلینگ دیگر به زن مسلمان محکوم کرد.

این حادثه روز ۲۲ نوامبر گذشته در شهر سوانزی ولز رخ داده و این مرد سالمند ایرلندی با رفتاری اهانت آمیز زن مسلمان یاد شده را مورد سرزنش قرار داد و گفته “حجابت را بردار و به کشورت برگرد”.

علیه محمد، یکی از فعالان مدنی و از مسوولان سازمان «برابری نژادی» در گفت و گو با خبرنگار آناتولی با بیان این که هیچ زنی نباید به خاطر اندیشه و پوشش خود مورد سرزنش و تعرض قرار گیرد، گفت: “ما در یک کشور دموکراتیک به سر می بریم و زﻧﺎن در اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻮع ﭘﻮﺷﺶ خود اختیار دارند. متاسفانه این نوع جرائم ناشی از تنفر که به جامعه ما آسیب وارد می‌کند، رو به افزایش است”.

به گزارش اخیر سازمان ضد اسلام هراسی (Tell Mama) طی سه و نیم سال گذشته بیش از ۱۰۰ مسجد و مرکز اسلامی مورد تعرض اسلام هراسان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32