کد خبر: 9503
17/01/02 - 9:03 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، پلیس اسکاتلند که در ماه سپتامبر اعلام کرده بود افسران زن می‌توانند محجبه باشند، بالاخره پس از گذشت ۲ ماه، حجاب را بخشی از یونیفرم رسمی مامورانش قرار داده و از این پس زنان مسلمان با داشتن حجاب و مقنعه‌های اسلامی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، پلیس اسکاتلند که در ماه سپتامبر اعلام کرده بود افسران زن می‌توانند محجبه باشند، بالاخره پس از گذشت ۲ ماه، حجاب را بخشی از یونیفرم رسمی مامورانش قرار داده و از این پس زنان مسلمان با داشتن حجاب و مقنعه‌های اسلامی سر کار حاضر می‌شوند.

نیروی پلیس اسکاتلند در این باره به خبرنگاران گفت: آمار زنان محجبه در پلیس را در دست نداریم. اما به نظر می‌رسد که تاکنون حداقل ۳ افسر پلیس محجبه شده‌اند.

این اداره افزود: افسران و کارکنان اداره پلیس همیشه امکان استفاده از پوشیدن سایر پوشش‌های مذهبی را داشته‌اند و طی بیانیه ماه سپتامبر نیز استفاده از حجاب برای زنان مسلمان آزاد شد. این حرکت بخشی از تلاش‌های‌ اداره برای تشویق زنان مسلمان به پیوستن و استخدام در نیروی پلیس بود.

فیل گورملی رئیس پلیس نیز گفت: ما تلاش می‌کنیم نماینده بهتری برای جامعه‌ای که به آن خدمت می‌کنیم باشیم.

این حرکت مورد استقبال انجمن مسلمانان پلیس اسکاتلند نیز قرار گرفت و فها بشیر از این انجمن گفت: شکی وجود ندارد که این طرح، مشوقی برای زنان مسلمان و اقلیت‌های قومیتی برای پیوستن به پلیس اسکاتلند خواهد بود.

ارقام رسمی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶، تنها ۱۲۷ درخواست کار در اداره پلیس از سوی اقلیت‌های آسیایی و قومیتی ارائه شد که این رقم تنها ۲٫۶% کل درخواست‌ها بوده است. پلیس اسکاتلند اعلام کرده که برای رسیدن به رقم ۴% استخدام اقلیت‌ها در اسکاتلند، نیاز به حداقل ۶۵۰ درخواست کاری بیشتر دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32