کد خبر: 9486
16/12/24 - 10:24 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، “توماس دمایزیر”، وزیر کشور آلمان طرح ممنوعیت نقاب در آلمان را در دستور کار قرار می دهد. حدود ماه هاست که در دولت ائتلافی آلمان بحث های داغی درباره پوشش کامل چهره مسلمانان در آلمان به وجود آمده است. حالا قرار است با یک […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا”، “توماس دمایزیر”، وزیر کشور آلمان طرح ممنوعیت نقاب در آلمان را در دستور کار قرار می دهد.

حدود ماه هاست که در دولت ائتلافی آلمان بحث های داغی درباره پوشش کامل چهره مسلمانان در آلمان به وجود آمده است. حالا قرار است با یک لایحه قانونی جدید مقرر شود که چه موقع باید چهره به صورت کامل نشان داده شود.

به این ترتیب بعد از بحث های طولانی بالاخره طرح ممنوعیت پوشش چهره در آلمان به جریان می افتد. این لایحه قانونی که از سوی وزارت کشور آلمان ارائه شده و در کابینه دولت به تصویب رسیده است پیش بینی می کند که تحت شرایط خاصی حجاب چهره ممنوع شود.

وزارت کشور آلمان اعلام کرد که ادغام و هماهنگی به این مفهوم است که ما ارزش ها و محدودیت های خود را در برابر فرهنگ های دیگر آشکارا مشخص کنیم. پیش نویس طرحی که امروز تصویب شده است نقش مهمی در این راستا دارد.

به نوشته تسنیم، این قانون پیش بینی می کند که در آینده در جاهایی که نیاز به تشخیص هویت است نشان دادن چهره انجام شود.

به این ترتیب در آینده هم آلمانی ها و هم خارجیان موظفند در شرایط خاص نه تنها با عکس شناسایی شوند بلکه برای تطابق عکس با چهره از حجاب کامل چهره استفاده نکنند. در غیر این صورت جریمه می شوند.

علاوه بر این، سربازان و کارمندان در حین انجام وظیفه و برخی فعالیت های خود نباید از حجاب کامل چهره استفاده کنند. برخی استثنائات در این طرح در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32