کد خبر: 9480
16/12/24 - 10:16 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا “، حجت الاسلام هلالی، معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، در سومین همایش علمی تخصصی روشهای کاربردی امر به معروف و نهی از منکر که در تالار شریعتی برق منطقه‌ای اصفهان برگزار شد، گفت: امر به معروف […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا “، حجت الاسلام هلالی، معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، در سومین همایش علمی تخصصی روشهای کاربردی امر به معروف و نهی از منکر که در تالار شریعتی برق منطقه‌ای اصفهان برگزار شد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر ۲ واجب فراموش شده هستند و افراد فعال در این زمینه غربت و مظلومیت خاصی دارند.

وی ادامه داد: اسلام هم در ابتدای امر پیروان بسیار کمی داشت، اما اگر مجاهدتها برای تبلیغ و گسترش اسلام وجود نداشت، امروز ما این دین اسلام را نداشتیم و دین خودمان را مدیون مجاهدتهای پیامبر(ص) و ائمه طاهرین(ع) و پیروان صدیق ایشان هستیم، امر به معروف و نهی از منکر هم امروز هنوز پیروان کمی برای گسترش آن وجود دارد که لازم است تا اهتمام بیشتری در این زمینه در جمهوری اسلامی صورت گیرد.

معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، افزود: اصل ۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی درباره فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، اما متأسفانه تا تاریخ دوم اردیبهشت ۱۳۹۴ قانونی در این زمینه در ایران تصویب نشده بود که در مجلس قبلی این کار صورت گرفت و امر به معروف تا حدودی از غربت بیرون آمد.

حجت الاسلام هلالی بیان داشت: اما آن چیزی که برای ما شاخص است حمایت از آمران به معروف است، قانون حمایت از آمران به معروف ۲۴ ماده دارد که بسیاری از ابهامات را در این حوزه برطرف می کند امام به آن معنا که می گویند متقن نیست و همه ابعاد را در بر نمی گیرد، البته همین قانون اگر به خوبی تبیین و تفسیر شود می تواند قانون بسیار خوبی باشد.

وی ابراز داشت: در ماده ۸ این قانون امده که همه مردم حق دارند همه مسؤولان و ادارات دولتی و غیر دولتی و نیروهای مسلح و نهادهای انقلاب اسلامی و قوای سه گانه را ارشاد کنند و مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند، یعنی ضمن اینکه مردم این حق را دارند، بلکه باید تلاش و اهتمام ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشند.

معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، توضیح داد: اگر مردم جامعه نسبت به بسیاری از معضلات و مشکلات و منکرات در جامعه حساس باشند و از بی تفاوتی نسبت به منکرات جامعه بیرون بیایند، قطعاً بسیاری از مشکلات مملکت برطرف می شود.

حجت الاسلام هلالی بیان داشت: متأسفانه طبق گزارشاتی که به دست ما می رسد وضعیت جامعه در بسیاری از منکرات نگران کننده است و آنگونه که برخی مسؤولان می گویند که آسوده بخوابید نیست، متأسفانه برخی از مسؤولان ما هم آلوده هستند و با گسترش امر به معروف و نهی از منکر مخالفت می کنند.

وی اظهار داشت: تا زمانی که مردم نسبت به بسیاری از منکرات و معضلات جامعه بی تفاوت باشند و مطالبه عمومی برای برطرف شدن مشکلات و منکرات وجود نداشته باشد، هر چند قانونهای خوبی هم باشد، اما در عمل کار مهمی صورت نمی گیرد و قوانین ضمانت اجرایی ندارند.

معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، ابراز داشت: اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در استانها از افراد تأثیرگذار در استان هستند که دارای منزلت اجرایی و قدرت خوبی در استان هستند، اما با همه اینها ستاد احیا بدون پشتوانه و مطالبه مردمی قدرت لازم برای مبارزه با برخی منکرات را ندارد.

حجت الاسلام هلالی تصریح کرد: بسیاری از معضلات هست که ما برای رفع آنها به صورت ویژه کار می کنیم اما جواب لازم را نمی گیریم، آن چیزی که ما نیازمند آن هستیم این است که آحاد مختلف مردم احساس کنند که باید با این معضل برخورد شود و در این زمینه دغدغه داشته باشند.

وی بیان داشت: بعد از راهپیمایی با شکوه عفاف و حجاب در ۲۶ تیرماه امسال گروهی از مرددم آمدند و خواستار حل معضل بدحجابی در استان شدند و تا امروز هر چند وقت یک بار در یکی از ارگانها و ادارات حاضر می شوند و از مسؤولان امر در این رابطه سؤال و مطالبه گری می کنند و این بسیار مفید و مهم است.

معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، ‏اظهار داشت: در قانون جدید تذکر لسانی بر عهده بسیج گذاشته شده و در واقع بازوی اجرایی ستاد احیا در این زمینه بسیج است، برخی از ادارات نظیر اراده آموزش و پرورش موظف شده اند تا با آگاه سازی و آموزش سطح اطلاعات اقشار خود را در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بالا ببرند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32