کد خبر: 9464
16/12/22 - 10:14 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری فارس “، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی صاحب‌الامری در حاشیه این کارگاه به پیامدهای فرهنگی، عقیدتی، اجتماعی و فردی بی‌حجابی اشاره کرد و اظهار داشت: لباس پوشیدن شأنی از شئون انسانی است و در یک جامعه لباس هر انسان همچون پرچمی است که ملیت، مذهب و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری فارس “، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی صاحب‌الامری در حاشیه این کارگاه به پیامدهای فرهنگی، عقیدتی، اجتماعی و فردی بی‌حجابی اشاره کرد و اظهار داشت: لباس پوشیدن شأنی از شئون انسانی است و در یک جامعه لباس هر انسان همچون پرچمی است که ملیت، مذهب و فرهنگ او را مشخص می‌کند.

وی اضافه کرد: ترویج فرهنگ بی‌حجابی و خود نمایی، اذهان جامعه را به سوی زیبایی‌های ظاهری و جسمی می‌کشاند و ارزش‌های واقعی نظیر علم و اخلاق اهمیت خود را از دست می‌دهد و موجب تضعیف ارزش‌های متعالی می‌شود.

صاحب‌الامری افزود: گرایش به حجاب از عفاف ناشی می‌شود و همانطور که عفاف یک امر فطری است، دینداری و رعایت احکام شرعی نیز به سلامت فطرت کمک و ضعف دینداری به ضعف عفاف می‌انجامد و در نتیجه منجر به بی‌حجابی می‌شود.

این مدرس کارگاه، شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت را از ابزار اصلی دشمن در تهاجم فرهنگی دانست و تصریح کرد: دو نوع تهاجم فرهنگی وجود دارد که نوع مستقیم آن با رویکرد دینی و غیر دینی و غیر مستقیم آن با ترویج اباحی‌گری، فساد و فحشا و سبک زندگی غربی در ارتباط است.

صاحب‌الامری جهان‌بینی الحادی، نفی مبدأ و معاد، اصالت دنیا و لذت را فرهنگ مدرن در سبک زندگی غربی دانست و افزود: سبک زندگی غربی زمانی برای ما مسأله می‌شود که از حیث اجتماعی رو به فراگیری برود و دارای فضای پر رنگ اجتماعی شود و نوعی جا بجایی صورت می‌گیرد که در آن ضد ارزش‌ها، ارزش و ناهنجارها، هنجار و منکرها معروف محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32