کد خبر: 9383
16/12/08 - 9:58 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛به نقل از “تسنیم” ، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان در سخنانی در کنگره حزب دموکرات مسیحی در شهر اسن آلمان به مسئله پناهندگان پرداخته و اطمینان داد که شرایط سال ۲۰۱۵ با هجوم بالای پناهندگان به مرزهای آلمان یک بار دیگر نباید اتفاق بیفتد. این هدف سیاسی روشن من […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛به نقل از “تسنیم” ، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان در سخنانی در کنگره حزب دموکرات مسیحی در شهر اسن آلمان به مسئله پناهندگان پرداخته و اطمینان داد که شرایط سال ۲۰۱۵ با هجوم بالای پناهندگان به مرزهای آلمان یک بار دیگر نباید اتفاق بیفتد. این هدف سیاسی روشن من بوده و هست.

وی در سخنرانی ۸۰ دقیقه ای خود درباره شرایط اضطراری بشردوستانه در سال ۲۰۱۵ سخن گفته و گفت: پناهندگان در آلمان در برابر جنگ، آزار و اذیت و ناامیدی حمایت شده اند. وی همچنین این مسئله را روشن کرد که برخی از این پناهجویان باید آلمان را ترک کنند. همه پناهندگانی که آمده اند نمی توانند و نمی شود که اینجا بمانند.

صدر اعظم آلمان همچنین از لزوم ممنوعیت نقاب در کشورش سخن گفته و با تاکید بر اینکه در کشور ما حجاب کامل چهره مناسب نیست بر لزوم ممنوعیت آن در هر کجایی که از نظر قانونی امکان پذیر باشد تاکید کرد.

این اظهارات وی با کف زدن بسیاری نمایندگان همراه بود. حزب دموکرات مسیحی آلمان خواستار ممنوعیت برقع و روبنده از جمله در دادگاه ها، ایست بازرسی ها، پلیس و رفت و آمدهای جاده ای است.

مرکل در عرصه سیاست خارجی به حمایت های روسیه از دولت سوریه در حملات به شهر حلب انتقاد وارد کرده و گفت: این یک رسوایی است که ما هنوز موفق نشده ایم یک دادلان کمکی ایجاد کنیم و برای این منظور ما باید به مبارزات خود ادامه دهیم.

صدر اعظم آلمان همچنین این انتقاد را وارد کرد که اعتراضات بزرگ علیه قراردادهای تجارت آزاد برنامه ریزی شده با دیگر کشورها از جمله قرارداد تجارت آزاد با آمریکا موسوم به تی تی آی پی وجود دارد اما علیه بمباران ها در حلب هیچ اعتراضی صورت نمی گیرد؛ این اشتباه است. سوریه درگیر جنگ داخلی خشونت آمیزی است و یک مبارزه مشترک علیه تروریسم اسلامی ضروری است.

وی همچنین دادن امتیازات ویژه به انگلیس بعد از خروج از این اتحادیه را رد کرده و با توجه به ابهامات بین المللی روزافزون پایداری اتحادیه اروپا را یک اولویت دانست.

به گفته مرکل ما باید در این شرایطی که جهان دچار از هم وارفتگی شده است ابتدا به دنبال این باشیم که اروپا ضعیف تر از دوران قبل از بحران ها از آن خارج نشود.

وی با اشاره به انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۷ این انتخابات را حداقل از دوران بعد از جنگ و بعد از اتحاد آلمان سخت ترین انتخابات ارزیابی کرده و گفت: کشور ما به شدت چند قطبی شده است و حزب دموکرات مسیحی باید انتظار چالش هایی را از همه طرف ها داشته باشد.

مرکل همچنین از توافق پناهندگان با ترکیه حمایت کرده و بر لزوم بستن توافقات مشابه با کشورهای آفریقایی تاکید کرد.

صدر اعظم آلمان همچنین وضعیت سیاسی عمومی را تیره و تار ارزیابی کرده و تاکید کرد که در سال ۲۰۱۶ دنیا ضعیف تر و بی ثبات تر شده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32