کد خبر: 9304
16/11/27 - 9:11 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایرنا ، در این میان یک شرکت پوشاک آمریکایی برای دختران ورزشکار مسلمان لباس ورزشی مناسب حجاب طراحی می کند. یک مهاجر سومالیایی و شریک مینه سوتایی وی قرار است برای دختران و زنان ورزشکار یک خط تولید پوشاک ورزشی را از اوایل سال آینده میلادی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایرنا ، در این میان یک شرکت پوشاک آمریکایی برای دختران ورزشکار مسلمان لباس ورزشی مناسب حجاب طراحی می کند. یک مهاجر سومالیایی و شریک مینه سوتایی وی قرار است برای دختران و زنان ورزشکار یک خط تولید پوشاک ورزشی را از اوایل سال آینده میلادی راه اندازی کنند.

فاطمه حسین گفت: ماموریت ما کمک به حضور بیشتر دختران در فعالیت های ورزشی است.
وی افزود:‌ دخترانی که ورزش می کنند، علاوه بر اعتماد به نفس بیشتر، در مدرسه عملکرد بهتری دارند و برای رقابت های شغلی آینده آماده ترند.
حسین ۲۹ ساله رئیس اجرایی و بنیانگذار شرکت آسیه است. شرکت آسیه در نظر دارد یک خط تولید پوشاک حجاب ورزشی راه اندازی کند. با لباس های تولیدی این شرکت انجام ورزش هایی مثل بسکتبال و والیبال یا سایر رشته ها راحت تر خواهد بود، ضمن آنکه نجابت و تواضع ورزشکار نیز حفظ می شود.

شرکت آسیه سال گذشته با برگزاری نمایشگاه پوشاک ورزشی توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. این شرکت همچنین یک تولید کننده را برای تولید پوشاک حجاب سبک و ضد عرق به همکاری دعوت کرده است.
بنیانگذاران شرکت آسیه می گویند هیچ شرکت آمریکایی پوشاک ورزشی حجاب تولید نمی کند.

جیمی گلور ۳۲ ساله که یک بازاریاب با تجربه است، جزو بنیانگذاران این شرکت است. این طرح تاکنون صدها ساعت وقت گلور و حسین را گرفته است.
گلوور که خود به ورزش والیبال می پردازد، گفت:‌ من به دنبال راهی هستم که فرصت کاری ام را صرف چیزی کنم که متفاوت باشد.
تولیدات اولیه این شرکت ، انواع گوناگون لباس های ورزشی خواهد بود. این لباس ها راحت هستند و هنگام بازی و ورزش دست و پاگیر نیستند و باعث ناراحتی فرد نمی شوند. این لباس ها را دختران مسلمان محلی و دانشجویان رشته طراحی دانشگاه مینه سوتا طراحی کرده اند.

مسئولان این شرکت می گویند درصورتی که تولید لباس های ورزشی حجاب در بازار موفق شود، می تواند به تولید لباس های مخصوص تیمی می انجامد. مرحله سوم کار ایجاد خط تولید لباس های ورزشی راحتی برای زنان مسلمان شامل تونیک های آستین بلند و شلوار یوگا با دامن متصل به آن خواهد بود.
حسین که موسس و داوطلب یک باشگاه دختران است، نیاز به لباس ورزشی راحت تر حجاب را در بین بسکتبالیست های باشگاه مشاهده کرد. به همین خاطر به سراغ ایده خود رفت.
در این میان، مونیکا نسیف کارآفرین که با این طرح همکاری دارد، می گوید: بازار پوشاک ورزشی زنان مسلمان روبه رشد است و هر کسی که به این بازار روی می آورد، باید سرعت عمل را مدنظر داشته باشد.

وی می گوید: تولید کننده باید سریع باشند. اگر تولیدکنندگان بتوانند صاحب یک برند شوند، فرصت خواهند داشت.
بنیانگذاران این شرکت از تهدیدهای پیش روی خود به خوبی آگاهند. آنها می دانند شرکت های بزرگتر می توانند قبل از آنکه شرکت آسیه جایگاه خود را تثبیت کند، آنها را کنار بزند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32