کد خبر: 9267
16/11/15 - 12:15 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب، حجت الاسلام ابراهیم پور، کارشناس مسائل فرهنگی، در این کارگاه که با حضور کلیه مبلغین سطح شهرستان تنکابن و حومه و با هدف گسترش فریضه امر به معروف ونهی از منکر برگزارشد، اظهار داشت: حجاب دارای دو بعد ظاهری و باطنی است که بعد ظاهری همان پوشش و بعد باطنی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب، حجت الاسلام ابراهیم پور، کارشناس مسائل فرهنگی، در این کارگاه که با حضور کلیه مبلغین سطح شهرستان تنکابن و حومه و با هدف گسترش فریضه امر به معروف ونهی از منکر برگزارشد، اظهار داشت: حجاب دارای دو بعد ظاهری و باطنی است که بعد ظاهری همان پوشش و بعد باطنی آن حیای درونی است.

وی با اشاره به بعد فردی و اجتماعی حجاب، گفت: برخی افراد چون تنها به جنبه فردی حجاب توجه دارند؛ لذا در برابر انتقاد نسبت به پوشش خود، معترض بوده و موضع گیری می کنند؛ اگر با بیان شیوا و منطقی آثار مخرب بد حجابی را برای آنها بازگو کنیم، قطعا واکنش بهتری خواهند داشت.

این کارشناس فرهنگی تصریح کرد: مهم ترین چالش در بعد اجتماعی حجاب، تفاوت های فردی میان مرد وزن است، چرا که بانوان بیشتر از شنیدن و آقایان از نگاه کردن لذت می برند و این مسئله قابل اهمیتی است که باید به آن توجه کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: چادر به عنوان یک نماد ملی برای مسلمین جهان است که در تمام ادیان الهی بوده است.

حجت الاسلام ابراهیم پور تاکید کرد: شما طلاب باید قدرت علمی بالا وفن بیان خوبی داشته باشید و با استدلال و تبیین علمی مسائل مربوط به حجاب، افراد بد حجاب را متوجه هنجار شکنی ها کنید.

ابراهیم پور در پایان خاطر نشان کرد: بعد دیگر حجاب، سیاسی است که در این زمینه دشمن تلاش زیاد می کند تا از طرق مختلف و با به کارگیری ابزارهای جدید به خصوص فضای مجازی، زنان ما را به سمت بی عفتی کشانده تا کانون خانواده ها را از هم فرو پاشد

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32