کد خبر: 9253
16/11/13 - 10:05 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” فارس”، پایگاه خبری – تحلیلی میدل ایست آی خبر داد که حمله به تعدادی از زنان مسلمان پس از به پیروزی رسیدن دونالد ترامپ، منجر شده تا برخی زنان مسلمان آمریکایی در مجامع عمومی از به‌سر کردن حجاب خودداری کنند. بنابراین گزارش، در حالی که […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” فارس”، پایگاه خبری – تحلیلی میدل ایست آی خبر داد که حمله به تعدادی از زنان مسلمان پس از به پیروزی رسیدن دونالد ترامپ، منجر شده تا برخی زنان مسلمان آمریکایی در مجامع عمومی از به‌سر کردن حجاب خودداری کنند.

بنابراین گزارش، در حالی که هنوز ۲ ماه تا تکیه رسمی دونالد ترامپ به اریکه قدرت در آمریکا مانده، مسلمانان آمریکایی و اقلیت‌های این کشور با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

زنان مسلمان آمریکایی اکنون در شبکه‌هایب اجتماعی از آنچه با آن مواجه شده‌اند می‌گویند و حتی برخی نیز توسط اعضای خانواده‌شان مورد توصیه قرار گرفته‌اند که به‌خطار حفظ امنیت‌شان هنگام خروج از منزل، روسری به‌سر نکنند.

در یکی از این توئیت‌ها آمده: «مادرم همین الان به من پیام داد که حجاب بر سر نکن. او مذهبی‌ترین فرد در خانواده ماست.» یک مرد مسلمان آمریکایی هم توئیت کرده است: «مادر و خواهرم در خصوص اینکه به‌خاطر امنیت‌شان نباید حجاب به سر کنند، با هم بحث می‌کنند.»

یک نفر دیگر نوشته است: «۳ نفر از دوستان مسلمانم که هرگز بدون حجاب به مدرسه نیامده بودند، امروز از ترس‌شان بدون حجاب در مدرسه حاضر شدند.»

همچنین یک روز پس از انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا، یک دانشجوی مسلمان در لوئیزیانا مورد حمله قرار گرفت و حجاب از سرش کشیده شد.

ترامپ روز ۱۹ابان به‌عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام شد. وی در ارای عمومی ۲۰۰ هزار رای کمتر از هیلاری کلینتون به‌دست آورد اما در آرای الکترال برتری قابل توجهی نسبت به او کسب کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32