کد خبر: 9239
16/11/13 - 9:41 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ،براساس حکم جدید، ممنوعیت پوشش سر برای پرسنل زن غیر نظامی در ارتش ترکیه برداشته شد. به نقل از پایگاه خبری دیلی صباح، این حکم که در نشریه رسمی ارتش ترکیه چاپ شده، به زنانی که تحت پوشش نیروهای مسلح ترکیه، فرماندهی کل ژاندارمری […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ،براساس حکم جدید، ممنوعیت پوشش سر برای پرسنل زن غیر نظامی در ارتش ترکیه برداشته شد.

به نقل از پایگاه خبری دیلی صباح، این حکم که در نشریه رسمی ارتش ترکیه چاپ شده، به زنانی که تحت پوشش نیروهای مسلح ترکیه، فرماندهی کل ژاندارمری و فرماندهی گارد ساحلی کار می‌کنند اجازه داده می‌شود که حجاب داشته باشند.

طبق حکم جدید، پرسنل مرد غیرنظامی ارتش ترکیه هم می‌توانند ریش داشته باشند و در ماه‌های تابستان مجبور نیستند که کروات بزنند.

ارتش ترکیه اکنون ۳۰ هزار پرسنل غیر نظامی دارد. دولت حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه پیشتر هم ممنوعیت مشابه در دانشگاه‌های ترکیه را اوایل ۲۰۱۱ برداشت. این ممنوعیت در نهادهای دولتی و پارلمان ترکیه هم اواخر ۲۰۱۳ برداشته شد. این ممنوعیت سابقه ۹۰ ساله دارد و بخشی از قانون جمهوری سکولار ترکیه بوده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32