کد خبر: 9225
16/11/13 - 8:49 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” فارس” ، اتفاقی جالب و امیدوار کننده در چند روز گذشته برای بسکتبال بانوان ایران رخ داد و آنها توانستند با حجاب اسلامی در میادین بین المللی ظاهر شوند. در حالی که ترکمنستان میزبان المپیک آسیایی سال آینده است برهمین اساس مسئولان ورزش این کشور […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” فارس” ، اتفاقی جالب و امیدوار کننده در چند روز گذشته برای بسکتبال بانوان ایران رخ داد و آنها توانستند با حجاب اسلامی در میادین بین المللی ظاهر شوند.

در حالی که ترکمنستان میزبان المپیک آسیایی سال آینده است برهمین اساس مسئولان ورزش این کشور مسابقاتی را برای آمادگی هرچه بیشتر برای میزبانی رقابت‌ها در نظر گرفتند و بسکتبال سه نفره نیز جزء آنها بود.

برای حضور در این رقابت‌های آزمایشی که به نوعی نیمه رسمی محسوب می‌شد، تیمی هم از ایران با هزینه شخصی و با هماهنگی فدراسیون راهی ترکمنستان شد.

در این رقابت‌ها ۶ تیم از جمله ترکمنستان، قزاقستان، روسیه حضور داشتند و اتفاقی خوبی که رخ داد مسابقات در حضور نماینده فدراسیون جهانی و آسیایی برگزار شد و به گفته افرادی که این رقابت‌ها از نزدیک تماشا کردند برای خود آنها هم غیر قابل باور بود که بسکتبالیست‌های محجبه بدون کوچکترین مشکلی بازی می‌کنند و حتی از این کار آنها استقبال هم صورت گرفت.

بازی بسکتبال با حجاب مدت‌ها است که یکی از مشکلات کشورهای مسلمان شده است و شاید در این مدت پیگیری جدی‌ای از سوی هیچ از کشورها برای حل این مشکل صورت نگرفته است و حالا که نماینده فدراسیون جهانی در مسابقات ترکمنستان حضور داشته و از نزدیک شاهد رقابت بدون مشکل بانوان محجبه ایرانی بوده است، می‌طلبد نگاه جدی تری به این موضوع شود تا دختران بسکتبالیست بی شماری که در ایران و سایر کشورها حضور دارند، با خیال راحت‌تری به این رشته بپردازند.

بدون شک این مسابقات بازخوردهای خوبی خواهد داشت و می‌توان آرام آرام راه را باز کرد. به گفته کارشناسان حالا که این کار آغاز شده نباید آن را رها کرد و می‌توان مسئولان فدراسیون جهانی را برای پذیرفتن بازی با حجاب هم متقاعد کرد.

در ماه‌های گذشته نیز کمپینی در شبکه های اجتماعی برای گرفتن اجازه از فدراسیون جهانی برای بازی دختران با حجاب راه افتاده بود که امیدواریم در آینده به نتایج خوبی برسد.

به گزارش فارس، در رقابت‌های ترکمنستان دلارام وکیلی هم در مسابقه پرتاب سه امتیازی توانست حریف روسیه ای خود را شکست داده و قهرمان شود تا حضور بانوان بسکتبال ایران در این رقابت ها بیش از پیش به چشم بیاید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32