کد خبر: 9213
16/11/08 - 1:19 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” رسا” ، سمیه بدیع، مدرس حوزه علمیه شهرستان زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در زاهدان، گفت: حجاب یک امر واجب است و نه اختیاری، زیرا مربوط به حق الناس می‌شود و از این روی، نمی‌توان آن را یک مسأله شخصی قلمداد کرد. وی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” رسا” ، سمیه بدیع، مدرس حوزه علمیه شهرستان زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در زاهدان، گفت: حجاب یک امر واجب است و نه اختیاری، زیرا مربوط به حق الناس می‌شود و از این روی، نمی‌توان آن را یک مسأله شخصی قلمداد کرد.

وی اظهار کرد: دین اسلام به زنان می‌گوید که در معاشرت با مردان نامحرم، بدن خود را بپوشانند و جلوه‌گری نکنند؛ از این رو پوشش واجب است، اما نوع لباس مشخصی تعیین نشده است و زن می‌تواند پوششی که مناسب شخصیت او باشد و زیبایی‌های او را در معرض دید نامحرمان قرار ندهد، استفاده کند.

مدرس حوزه علمیه شهرستان زاهدان افزود: حجاب تنها مربوط به دوره خاصی نیست، زیرا حجاب در حقیقت امنیت زن و آرامش اجتماعی را تأمین می‌کند و این مسأله در هر دوره زمانی ضرورت دارد.

وی ادامه داد: رسانه ملی مهم ترین ابزاری است که می‌تواند به ترویج حجاب بپردازد، اما متأسفانه در این زمینه ضعیف عمل کرده‌ایم، به طوری که گاهی در سریال‌ها، هنرپیشه‌ نقش اول بدحجاب است و زنان ناتوان و ناموفق چادری هستند، بنابراین حجاب را مخصوص زنان طبقه پایین جامعه معرفی می‌کنیم.

بدیع عنوان کرد: تلویزیون تعداد مخاطبان بسیاری دارد، بنابراین می‌توان با تولید برنامه‌های ارزشی و در عین حال جذاب، عده کثیری از جامعه را با ارزشهای دینی آشنا کرد، اما متأسفانه تعداد چنین برنامه‌هایی بسیار اندک است.

وی اظهار کرد: دشمنان دین ماهواره را در دست دارند و با تولید انواع سریال‌های مبتذل، فرهنگ دینی و خانواده اسلامی را مورد حمله قرار داده‌اند، به طوری که شخصیت زن در این برنامه‌های به پایین‌ترین درجه رسیده است، با این حال از آنجایی که جذابیت دارد، مخاطبان زیادی به خود جلب می‌کند.

مدرس حوزه علمیه شهرستان زاهدان بیان کرد: رسانه ما باید قدرت مقابله و رقابت با رسانه‌های دیگر را داشته باشد و مخاطبان را به خود جلب کند؛ به این معنا که در کنار جذاب و مفرح بودن برنامه‌ها، روی آموزنده بودن آن هم تأکید داشته باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32