کد خبر: 9210
16/11/08 - 1:15 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا “، کارخانه تولید چادر مشکی با ظرفیت تولید ۱۰ میلیون متر چادر در سال با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسؤولان استانی شهر کرد افتتاح شد. محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاحیه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا “، کارخانه تولید چادر مشکی با ظرفیت تولید ۱۰ میلیون متر چادر در سال با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسؤولان استانی شهر کرد افتتاح شد.

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاحیه این کارخانه با اشاره به اینکه ویژگی طرح تولید چادر مشکی شهرکرد این است که پارچه پلی استر خالص برای تولید چادر مشکی از مرحله نخ آغاز می شود، تصریح کرد: مرحله بافت و رنگرزی چادر مشکی هم در همین واحد با کیفیت بالایی انجام می شود.

به گفته نعمت زاده، پایه گذاری طرح تولید چادر مشکی در این منطقه از سال ۶۹ انجام شده اما طی این سالها به دلیل مشکلات مالی بهره برداری آن به تاخیر افتاده بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در ۲ سال اخیر دولت تمام تلاش خود را برای بهره برداری از این طرح به کار گرفته است.

نعمت زاده میزان مصرف این کالا در کشور را ۴۰ تا ۵۰ میلیون مترمربع در سال عنوان کرد و گفت: این کارخانه برای ۱۰ میلیون متر در حال ظرفیت سازی است.

وی افزود: نخ این مجتمع در حال حاضر وارداتی است که امید است مرحله تولید نخ هم انجام شود.

نعمت زاده با بیان اینکه در حال حاضر نخ در این مجتمع به صورت تابندگی انجام می شود، خاطرنشان کرد: با حمایت از بخش خصوصی و ظرفیت سازی می توان به تولید۵۰ میلیون متر پارچه در سال رسید.

به گزارش رسا، با بهره برداری از کارخانه تولید چادر مشکی شهرکرد با حضور معاون اول رییس جمهوری، سالانه ۱۰ میلیون مترمربع چادر مشکی در این واحد تولید می شود.

این کارخانه با یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال و ۲۰ میلیون یورو سرمایه گذاری بهره برداری شده است، اجرای این طرح از سال ۹۳ در زمینی به مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع و زیربنای ۳۵ هزار مترمربع آغاز شده که برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می کند.

با بهره برداری از این کارخانه تولیدی ۱۵ درصد نیاز کشور به چادر مشکی برطرف می شود.

این کارخانه بزرگترین واحد تابندگی کشور است که ۳۴ هزار دوک را شامل می شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32