کد خبر: 9193
16/11/08 - 8:39 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، خانم سخایی استاد حوزه مازندران در کرسی آزاد اندیشی «ذی طلبگی و موضوع حجاب» در مدرسه علمیه شهید مطهری (ره )تنکابن برگزار شد، به عنوان ارائه کننده بحث بیان کرد: با توجه به این که خداوند در آیه ۱۵۹ احزاب می فرماید که […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، خانم سخایی استاد حوزه مازندران در کرسی آزاد اندیشی «ذی طلبگی و موضوع حجاب» در مدرسه علمیه شهید مطهری (ره )تنکابن برگزار شد، به عنوان ارائه کننده بحث بیان کرد: با توجه به این که خداوند در آیه ۱۵۹ احزاب می فرماید که ای پیامبر به همسران، دختران وزنان امت بگو که جلباب بر سر بیاندازند تا از اذیت، آزار و نگاه آلوده در امان باشند؛ لذا حجاب در اسلام به معنای مانع وپرده ای است که شخص را از دید دیگران حفظ می کند.

وی افزود: عفاف حالتی نفسانی است که ما را از درون حفظ می کند و حیا حالتی است که نفس مرتکب خطا نمی شود.

وی تاکید کرد: عفت و حجاب فقط مربوط به زمان ما نمی باشد؛ در قرآن کریم، موارد و الگوهای زیادی وجود دارد که داستان دختران شعیب (علیه السلام ) در سوره قصص و حجب و حیای آنها نمونه بارز این مسئله می باشد.

خانم عرب استاد منتقد این کرسی، هم در ادامه این بحث را از زاویه و نگاه جامعه بررسی و بیان کرد: در داستان حضرت موسی (ع)، حضرت شعیب (ع )به دختران خود اعتماد کرده و به آن ها آزادی و فرصت داد.

وی ادامه داد: مکان های اجتماعی به ما تسهیلاتی می دهد که ما باید پاسخ گو باشیم و یکی از ویژگی های ذی طلبگی همین است؛ چه اشکالی دارد که طلبه از رنگ های زیبا در حجاب استفاده کرده و نشاط را در پوشش تجربه کند.

خانم طبری مدیر مرکز تخصصی زینب کبری(س) تنکابن هم به عنوان استاد داور اظهار کرد: هر مصداق خاص، طالب برخوردهای خاص است. بنابراین در انتقاد، حقیقت بحث را باید طوری بیان کرد که در آن بر انگیختگی ایجاد شود؛ به عنوان مثال در مورد حجاب اسلامی، چادر بهترین و کامل ترین پوشش برای یک زن مسلمان است.

استاد حوزه مازندران تصریح کرد: ذی طلبگی چیزی فراتر و جایگاه طلبه در جامعه متفاوت تر از دیگران باید باشد. بنابراین طلبه ای که در مکان مقدس درس خوانده و نعمت آموختن فقه امام صادق (علیه السلام) به او عنایت گردیده،تکالیفی به عهده او گذاشته است که از دیگران ساقط می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هیچ کس مخالف زیبایی نیست و آن را کتمان نمی کند؛ اما یک زن تا حد امکان باید از جلب توجه نمودن در اجتماع خود داری کند و انتظارجامعه از طلبه ها بیشتر از اقشار دیگر جامعه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32