کد خبر: 9162
16/11/03 - 9:29 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “فارس” ، حجت‌الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بابلسر اظهار کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای تعطیل شود آن جامعه از مرتبه برترین سقوط می‌کند. وی با بیان اینکه با نگاهی به […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “فارس” ، حجت‌الاسلام محمد اسماعیل قلی‌پور در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بابلسر اظهار کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای تعطیل شود آن جامعه از مرتبه برترین سقوط می‌کند.

وی با بیان اینکه با نگاهی به آیات و روایات متوجه می‌شویم جایگاه امر به معروف و نهی از منکر جایگاه بالایی دارد، افزود: امر به معروف و نهی از منکر نکردن موجب اشاعه ظلم و فساد در جامعه می‌شود.

امام جمعه بابلسر با بیان اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر وظایفی بر عهده دستگاه‌ها گذاشته شده است که باید انجام دهند، عنوان کرد: نباید این تصوّر در جامعه به‌وجود آید که چون ستاد احیا وجود دارد دیگران وظیفه‌ای در قبال رفتار و عملکرد مردم در جامعه ندارند و هر شخص باید به اندازه توان خود در این امر مهم سهیم باشد.

قلی‌پور اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را بیشتر از اعمال صالح دانست و تصریح کرد: برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر باید دستگاه‌های اجرایی پای کار و بر نهادینه کردن آن در این دستگاه‌ها تأکید داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمن برنامه‌ریزی‌های فراوانی برای نظام اسلامی دارد، اضافه کرد: دشمن پس از ناامیدی در جنگ نظامی و اقتصادی، جنگ فرهنگی را علیه ملت ایران آغاز کرده است که مقام معظم رهبری (حفظه الله) از آن به‌عنوان شبیخون فرهنگی یاد می‌کنند.

امام جمعه بابلسر ستاد امر به معروف و نهی از منکر را کانون زمینه‌سازی ارزش‌های دینی در یک شهرستان دانست و بیان کرد: این فریضه مهم باید در بین مردم نهادینه‌سازی شود و امر به معروف و نهی از منکر امر واجبی است که اگر ترک شود اشرار بر شما مسلط می‌شوند.

قلی‌پور در پایان با بیان اینکه پوشش و حجاب امر مهمی است که باید در ادارات و جلسات مورد توجه قرار گیرد، گفت: نگاه ما به مسائل نگاه دینی باشد و نماز اول وقت در ادارات به‌عنوان معروف مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32