کد خبر: 9128
16/11/01 - 9:10 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” فارس “، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر اظهار داشت: بی‌تردید اگر ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح کشور نبودند، قدرت تخریب تهاجم گسترده دشمن، بسیار بیشتر از این می‌شد. وی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” فارس “، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر اظهار داشت: بی‌تردید اگر ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح کشور نبودند، قدرت تخریب تهاجم گسترده دشمن، بسیار بیشتر از این می‌شد.

وی بیان کرد: ستادهای امر به معروف و نهی از منکر خط مقاومت دفع تهاجم فرهنگی هستند و تا الان توانسته‌اند بخش عظیمی از برنامه‌ریزی‌های تخریب فرهنگی جامعه را پیشگیری و دفع کنند.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید یک برنامه ریزی نوین، جامع، کارآمد و اثرگذار تعریف شود و این می‌طلبد که همگی در این زمینه تلاش کنند.

صفایی بوشهری ادامه داد: در حال حاضر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از حیث تئوریک و نظری به حوزه اجرا تبدیل شده و مأموریت آن از احیای امر به معروف و نهی از منکر به حوزه اجرا تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: منکرات و معروفات درون استان به طور دقیق و با اولویت بندی مشخص شود و سپس برای هر کدام از آنها، برنامه اجرایی کردن معروف یا پیشگیری و دفع آن منکر، طراحی شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه خط مقدم این اجرایی کردن، فرهنگ سازی است، گفت: صدا و سیما، فضای مجازی، مطبوعات، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات و حوزه‌های علمیه در این زمینه نقش بسیار مهم و فعالی دارند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه فرهنگ سازیِ معروف و پیشگیری و دفع منکر نیازمند یک برنامه دقیق است، اظهار داشت: لازم است سه اولویت اول منکرات در استان مشخص و در یک کارگروه متخصص در زمینه اجرا، وظایف نهادها و دستگاه‌های مرتبط نیز مشخص و در زمینه دفع آن، اقدام شود.

وی در پایان با بیان اینکه آمار طلاق در استان بوشهر بسیار بالاست و بیشترین علت آن، بدحجابی است، تأکید کرد: در بحث عفاف و حجاب باید جهادی عمل شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32