کد خبر: 9093
16/10/29 - 10:07 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، قانون ممنوعیت حجاب در مدارس قزاقستان، تاکنون نتوانسته است، دانش‌آموزان مسلمان را از ادامه پایبندی به قانون اسلامی بازدارد. نماینده وزات آموزش و پرورش قزاقستان با اشاره به نقض قانون ممنوعیت حجاب در مدارس گفت: والدین دانش‌آموزان محجبه به مدرسه فراخوانده می‌شوند تا […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “خبرگزاری رسا” ، قانون ممنوعیت حجاب در مدارس قزاقستان، تاکنون نتوانسته است، دانش‌آموزان مسلمان را از ادامه پایبندی به قانون اسلامی بازدارد.

نماینده وزات آموزش و پرورش قزاقستان با اشاره به نقض قانون ممنوعیت حجاب در مدارس گفت: والدین دانش‌آموزان محجبه به مدرسه فراخوانده می‌شوند تا حجاب دانش‌آموزان با دست آن‌ها برداشته شود.

به نوشته ایکنا، قانون ممنوعیت حجاب در مدارس قزاقستان در ماه ژانویه سال جاری از سوی وزارت آموزش و پرورش قزاقستان اعمال شد که به دنبال آن ۳ وزارتخانه قزاقستان اعم از وزارت‌ آموزش و پرورش، وزارت امور دینی شهروندان و وزارت دادگستری این کشور روز چهارشنبه، ۲۸ مهرماه، با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از این قانون اعلام کردند.

منع داشتن حجاب اسلامی در قزاقستان در شرایطی در دستور کار نهادهای مختلف دولتی این کشور قرار گرفته است که محافل سیاسی قزاق معتقدند سیاست‌های سخت‌گیرانه در قبال فعالیت‌های مذهبی، سبب افزایش تمایل جوانان قزاق به ادبیات افراط‌گرایی و گروه‌های تکفیری شده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32