کد خبر: 9071
16/10/27 - 8:54 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه»، دارالإفتای مصر تاکید کرد: حجاب از جمله عادات و رسوم نیست بلکه از اصول دین و شریعت است که خداوند انسان را به آن مکلف کرده است و در روز قیامت هم از آن سئوال خواهد شد. این نهاد مذهبی مصر با بیان اینکه همه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه»، دارالإفتای مصر تاکید کرد: حجاب از جمله عادات و رسوم نیست بلکه از اصول دین و شریعت است که خداوند انسان را به آن مکلف کرده است و در روز قیامت هم از آن سئوال خواهد شد.

این نهاد مذهبی مصر با بیان اینکه همه مسلمانان بر حجاب اجماع دارند تصریح کرد: موضع و دیدگاه شریعت اسلامی در تمامی منابع آن در مورد حجاب، نظری روشن و قاطع است که بین هیچ یک از علمای مسلمان در مورد آن اختلافی وجود ندارد.

با تغییر نسل ها هیچ یک از مسلمانان حجاب را نفی نکرده است

دارالإفتای مصر خاطرنشان کرد: در طول زمان و تغییر نسل ها هیچ یک از مسلمانان حجاب را نفی نکرده و نه اصل حجاب، قابل اختلاف است. حجاب چیزی نیست که با تغییر آداب و رسوم و کشورها تغییر کند.

گفتنی است بحث و نظر پیرامون حجاب در مصر از جایی شروع شد که دکتر سعد الدین هلالى استا فقه مقارن دانشکده شریعت و قانون دانشگاه الأزهر سخنانی را در انکار حجاب بیان کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32