کد خبر: 9035
16/10/18 - 9:50 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” روزنامه انگلیسی گاردین” ، اولاند گفت :«زنان روبنددار» امروز در فرانسه می توانند به یک «ماریان» – نماد مونث جمهوری فرانسه – تبدیل شوند. اولاند همچنین به نیکلا سارکوزی رقیب خود حمله کرد و او را یک «دوگل کوچک» نامید. این اظهارات جنجالی در یک […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” روزنامه انگلیسی گاردین” ، اولاند گفت :«زنان روبنددار» امروز در فرانسه می توانند به یک «ماریان» – نماد مونث جمهوری فرانسه – تبدیل شوند. اولاند همچنین به نیکلا سارکوزی رقیب خود حمله کرد و او را یک «دوگل کوچک» نامید.
این اظهارات جنجالی در یک کتاب ۶۶۰ صفحه ای با عنوان «یک رئیس جمهوری نباید این حرف را بزند: اسرار پنج سال ریاست» منتشر شده است.
اولاند که میزان پایین تایید مردمی او نامزدی دوباره وی برای دوره دوم ریاست جمهوری را غیرحتمی کرده است، این مطالب را در جریان بیش از ۶۰ مصاحبه با روزنامه نگاران «لوموند»، ژرار داوه و فابریس لوم که در کتابی گردآوری شده، بیان کرده و در این مصاحبه ها به موضوعات مختلفی پرداخته است.

به نوشته گاردین، اظهارات اولاند درباره اسلام را شاید بتوان جنجالی ترین بخش اظهارات او دانست.
در این کتاب به نقل از اولاند آمده است : حقیقت این است که ( در فرانسه) با اسلام مشکل وجود دارد … و کسی در این باره شکی ندارد.
وی مدعی شد: مشکل اسلام این نیست که خود این دین خطرناک است، بلکه به این علت است که می خواهد خود را به عنوان دین برتر جمهوری (فرانسه) تحمیل کند.
وی افزود: همچنین اگر مسلمانان اقدامات افراط گرایی را محکوم نکنند و امامان (جماعت مساجد) به شیوه ای ضد جمهوری رفتار کنند، این نیز می تواند مشکل باشد.
اولاند همچنین مدعی شد: زنان محجبه امروز «ماریان» فردا خواهند بود، زیرا اگر ما شرایط مناسب برای شکوفا شدن را در اختیار آنها قرار دهیم، زنان خود را از حجاب رها می کند و یک زن فرانسوی می شوند و آزادی را بر فرمانبرداری ترجیح خواهند داد.

منتقدان می گویند، این سخن اولاند به این معناست که زنان محجبه در فرانسه فرانسوی نیستند و ترجیح می دهند که مطیع و فرمانبردار باشند.
خبرگزاری رویترز در همین ارتباط گزارش داد که اولاند این اظهارات را در مصاحبه ای با مولفان کتاب یاد شده در دسامبر ۲۰۱۵ یک ماه پس از حمله افراد مسلح در پاریس که ۱۳۰ کشته به جا گذاشت، بیان کرده بود.
رویترز افزود: این اظهارات می تواند موجب شکاف در حزب اولاند پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شود.
بیش از پنج میلیون مسلمان که بزرگترین جمعیت مسلمانان در اروپا را تشکیل می دهند، در فرانسه زندگی می کنند که این تعداد حدود ۱۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32