کد خبر: 8910
16/09/27 - 9:32 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از “ایرنا” ، شبکه خبری روسی ‘راشا تودی’ اعلام کرد: حزب ‘مردم سوئیس’ که یک حزب ضد مهاجرتی است، خواستار آن شده است در پاسپورت های این کشور همانند ممنوعیت استفاده از ‘کلاه’ و ‘سربند’ در تصاویری که برای پاسپورت های سوئیسی وضع شده، تصاویر با حجاب […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از “ایرنا” ، شبکه خبری روسی ‘راشا تودی’ اعلام کرد: حزب ‘مردم سوئیس’ که یک حزب ضد مهاجرتی است، خواستار آن شده است در پاسپورت های این کشور همانند ممنوعیت استفاده از ‘کلاه’ و ‘سربند’ در تصاویری که برای پاسپورت های سوئیسی وضع شده، تصاویر با حجاب (خانم ها) نیز ممنوع اعلام شود.

‘والتر وبمان’ (Walter Wobmann) از حزب ‘مردم سوئیس’ دراین باره گفت که این ممنوعیت ارتباطی با آزادی مذاهب ندارد و مانند ممنوعیتی است برای تصاویری که درآن چهره فرد توسط چیزی در عکس پوشانده شود؛ پوشش حجاب نیز باید بعنوان یک ممنوعیت در تصاویر پاسپورت سوئیسی لحاظ شود.
بنابراین گزارش، وبمان دراین باره به روزنامه سوئیسی آلمانی زبان ‘بلیک’ (Blick) گفت: ‘این غیرقابل قبول است که شما بتوانید با حجاب عکس بگیرید اما نتوانید با کلاه این کار را انجام دهید، این ارتباطی با آزادی مذاهب ندارد بلکه در ارتباط با برخوردی برابر است.’

راشاتودی افزود: در حال حاضر، بنابر دستورالعمل پلیس سوئیس برای تصاویر پاسپورت و کارت شناسایی، پوشاندن صورت به استثنای دلایل مذهبی، مجاز نیست.
مقامات پلیس زوریخ سوئیس نیز به این روزنامه گفته اند، (تصاویر خانم ها) با حجاب در کل مجاز بوده اما چهره فرد باید ‘رو باز’ و قابل شناسایی باشد.
این شبکه خبری افزود: درماه جولای گذشته، در استان ‘تیسینو’ سوئیس ممنوعیت پوشیدن برقع به اجرا گذاشته شد.
این ممنوعیت پس از گذشت سه سال و پس از آنکه ۶۵درصد از رای دهندگان این منطقه دریک همه پرسی در سال ۲۰۱۳ میلادی از این امر حمایت کردند، اجرا شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32