کد خبر: 8899
16/09/25 - 10:14 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «مراکش»، بانوی محجبه آفریقایی‌تبار هنگام رانندگی در شهر «پانتن» در شهرستان «سن سن دنی» در ناحیه «ایل دو فرانس» در فرانسه ، هدف تیراندازی فرد اسکوتر سوار قرار گرفت. به گزارش رسانه‌های فرانسه خودروی مقتول آسیب ندیده بود اما فرد تیرانداز با دراز کردن […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «مراکش»، بانوی محجبه آفریقایی‌تبار هنگام رانندگی در شهر «پانتن» در شهرستان «سن سن دنی» در ناحیه «ایل دو فرانس» در فرانسه ، هدف تیراندازی فرد اسکوتر سوار قرار گرفت.
به گزارش رسانه‌های فرانسه خودروی مقتول آسیب ندیده بود اما فرد تیرانداز با دراز کردن دست خود به داخل خودرو و با شلیک دو گلوله به سر مقتول، از نزدیک باعث قتل شده است.
مأموران پلیس اعلام کردند این حادثه به عنوان جرم ناشی از نفرت و اسلام‌هراسی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و ظاهرا تسویه حساب شخصی در میان بوده است.
بیشتر جمعیت مسلمانان فرانسه را اعراب شمال آفریقا (۳۵ درصد الجزایری، ۲۵ درصد مراکشی و ۱۰ درصد تونسی) به خود اختصاص می‌دهند که بعضاً دارای گرایش‌های مذهبی و حتی رادیکال هستند. اما این جمعیت قابل توجه تنها دارای هشت مسجد در سرتاسر پاریس برای انجام واجبات دینی خود هستند و هر روز شاهد تصویب قوانین و رفتارهایی در تضاد با معتقدات خود هستند.
تبعیض دینی در جامعه فرانسه غوغا می‌کند. شاید علت اصلی این مسئله را بتوان حضور قوی جریان‌های صهیونیستی و لائیک در فرانسه برشمرد که تأثیرات عمیقی در نوع برخورد مسلمانان با کلیت جامعه فرانسوی و بروز رفتارهای خشونت‌آمیز از سوی آنان طی سال‌های گذشته برجای گذاشته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32