کد خبر: 8887
16/09/22 - 12:06 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از روزنامه «میرور»، زینب الشله، دانشجوی پزشکی مسلمان ساکن استرالیا که برای نشان دادن همبستگی خود با بانوان مسلمان فرانسه به ساحل ریویرای این کشور مسافرت کرده بود، با خشم اهالی مواجه و مجبور به ترک ساحل شد. ممنوعیت بورکینی ابتدا در استرالیا شروع شد و بعد […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از روزنامه «میرور»، زینب الشله، دانشجوی پزشکی مسلمان ساکن استرالیا که برای نشان دادن همبستگی خود با بانوان مسلمان فرانسه به ساحل ریویرای این کشور مسافرت کرده بود، با خشم اهالی مواجه و مجبور به ترک ساحل شد.
ممنوعیت بورکینی ابتدا در استرالیا شروع شد و بعد به فرانسه رسید اما دادگاه عالی فرانسه حکم تعلیق این ممنوعیت را صادر کرده است. زینب در همان دقایق اول ورود به ساحل با تهدید مردم مبنی بر فراخواندن پلیس در صورت عدم ترک ساحل روبرو شد.
وی به همراه تعدادی دیگر از بانوان محجبه با پوشش بورکینی پلاکارد‌ی با عنوان «در مورد بورکینی بپرسید» در دست گرفتند اما بار دیگر با خشم و مخالفت مردم مواجه شدند.
وی در این باره گفت: سخت است به کشوری افتخار کنیم که قوانین آن به مردم اجازه تبعیض علیه شما را می‌دهد.
زینب افزود: ارتباطی بین بورکینی و تروریسم نیست، همچنین هیچ ارتباطی بین اسلام و تروریسم نیز وجود ندارد.
ممنوعیت استفاده از پوشش بورکینی پس از حمله تروریستی ماه ژوئیه در نیس فرانسه در این کشور تصویب شد، اما دیوان عالی فرانسه این مصوبه را غیرقانونی دانست و آن را لغو کرد.
با آنکه دولتمردان فرانسوی همواره مدعی‌اند این کشور بالاترین سطح دمکراسی و حقوق بشر را در بین کشورهای غربی دارد، عملکرد دولت فرانسه به خصوص در مورد مسلمان‌ها نشان می‌دهد که هیچ کدام از این ادعاها صحت ندارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32