کد خبر: 8851
16/09/18 - 7:52 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” باشگاه خبرنگاران جوان” ؛ پلیس انگلیس توانست فرد نژادپرستی را که به یک بانوی مسلمان باردار حمله کرده و باعث سقط جنین وی شد، دستگیر کند. این فرد حدود یک ماه پیش، با حمله به یک بانوی ۳۴ ساله مسلمان، در فروشگاهی در “بوکینگهام شایر” […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” باشگاه خبرنگاران جوان” ؛ پلیس انگلیس توانست فرد نژادپرستی را که به یک بانوی مسلمان باردار حمله کرده و باعث سقط جنین وی شد، دستگیر کند. این فرد حدود یک ماه پیش، با حمله به یک بانوی ۳۴ ساله مسلمان، در فروشگاهی در “بوکینگهام شایر” وی را مورد ضرب و جرح قرار داد و در اثر آن، فرزندش سقط شد.

در این حادثه فرد جانی به این بانوی مسلمان در پارکینگ فروشگاهی حمله کرد و ضربه ای به پهلوی وی وارد آورد. این بانوی مسلمان به روی زمین افتاد و درد شدیدی او را فراگرفت که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و در آنجا از پزشکان شنید که نمی توانند جان کودک او را نجات دهند و کودک او خواهد مُرد.

این فرد جانی همچنین در محل حادثه، با یک مرد ۴۰ ساله که سعی داشت مانع از آزار بانوی مسلمان توسط او شود، درگیر و با یک بطری و کیسه ای از یخ ضرباتی به سر آن شهروند انگلیسی وارد آورد.

به گفته شاهدان عینی، این بانوی مسلمان دارای حجاب اسلامی بود ولی پلیس بریتانیا از هرگونه سخن گفتن در مورد دین قربانی طفره رفت و آن را بی ارتباط با حادثه عنوان کرد.

پلیس انگلیس روز چهارشنه از دستگیری جوانی ۳۷ ساله که احتمال می رود عامل این جنایت در این حادثه بوده، خبر داد. برای دستگیری این فرد که تصاویر او را دوربین های نظارتی فروشگاه ضبط کرده بودند، از تمام مردم کمک خواسته و تصاویر او در فضای مجازی منتشر شده بود.

«هارون خان» رئیس انجمن مسلمانان بریتانیا نیز با موضع گیری در مورد این حادثه، آن را به شدت محکوم و بر اتخاذ تدابیری در جهت جلوگیری و کاستن حملات نژادپرستانه به اقلیت های دینی و مذهبی در انگلیس، تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ما انجام اقدامات سریع و جدی را از مقامات انگلیسی خواستار هستیم تا نشان دهد که آنان در مقابله با اقدامات مجرمانه و نژادپرستانه از جمله اسلام هراسی جدی و مصمم هستند، چراکه شواهد حاکی از این است که این دست اقدامات رو به افزایشی نگران کننده گذاشته است.

آمارهای منتشر شده از سوی منابع رسمی در انگلیس، از افزایش ۵۰۰ درصدی اقدامات و حملات نژادپرستانه در سال جاری خبر می دهد که بیشتر این حملات از سوی نهاد ها و افراد مخالف ورود پناهجویان و بر علیه پناهجویان مسلمان صورت پذیرفته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32