کد خبر: 8806
16/09/14 - 12:20 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از siasat.com، اقدامات شیطنت آمیز عده‌ای از پسران دانشجوی هندو علیه حجاب دختران مسلمان در دانشگاه، موجی از اعتراضات را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. در این حرکت، نزدیک به ۵۰ نفر از اعضای گروه افراط‌گرای هندوتاوا درحالی که شال‌های زعفرانی انداخته بودند، خواستار منع پوشیدن حجاب توسط […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از siasat.com، اقدامات شیطنت آمیز عده‌ای از پسران دانشجوی هندو علیه حجاب دختران مسلمان در دانشگاه، موجی از اعتراضات را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. در این حرکت، نزدیک به ۵۰ نفر از اعضای گروه افراط‌گرای هندوتاوا درحالی که شال‌های زعفرانی انداخته بودند، خواستار منع پوشیدن حجاب توسط دختران مسلمان در دانشکده‌ای در کارناتاکا، ایالتی در جنوب کشور هند شده بودند. آن‌ها همچنین قصد داشتند دیگر دانشجویان مذکر این دانشگاه را به اعتراض تحریک کنند، اما اکثریت هندوهای این دانشگاه حاضر به پیوستن به این گروه افراط‌گرا نشدند. در این میان انتشار تصاویر این تجمع هندوها در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی با موج وسیعی از اعتراضات از سوی کاربران اینترنتی مواجه شد.

در یکی از کامنت‌های گذاشته شده آمده است: حجاب یک تعهد مذهبی برای مسلمانان محسوب می‌شود. دختران مسلمان تنها حق دارند دست‌ها و صورتشان را در معرض دید نامحرمان قرار دهند و خواسته این افراد در ممنوعیت حجاب یک عمل متعصبانه محسوب می‌شود. فردوس یک دانشجوی کشاورزی این دانشکده در گروه واتساپ نوشت: جالب است تنها عده معدودی دانشجوی پسر با سابقه تحصیلی ضعیف دست به چنین کاری زده‌اند و صدای اعتراضشان برای دخترانی که بدن‌شان را به طور کامل می‌پوشانند درآمده است! نگرش این افراد به وضوح نشان می‌دهد که آنان فاقد ادب و عقل سلیم هستند. یک دختر مسلمان دانشجو نیز با بیان اینکه فعالان هندو در دانشگاه‌ها دختران محجبه و مسلمان را به خاطر پوشیدن حجاب اسلامی تحقیر می‌کنند گفت: آنان قصد توهین به دختران مسلمان را دارند درحالی که آن‌ها با این کارشان به سیتا ماتا و حضرت مریم نیز اهانت می‌کنند زیرا این بانوان نیز برخلاف زنان غربی لباس‌های پوشیده به تن می‌کرده‌‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32