معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد خبر داد:

بازارچه عفاف و حجاب به نمایشگاه قرآن امسال افزوده می شود

کد خبر: 866
15/05/10 - 7:11 ق.ظ

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ ارشاد گفت: در حال حاضر کمیته‌های مختلف برای برپایی نمایشگاه قرآن شکل گرفته و بازارچه حجاب و عفاف به این نمایشگاه اضافه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدرضا حشمتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص برنامه‌های پیش روی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۴ اظهار داشت: مهمترین برنامه، نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان است که به روال سال‌های گذشته کارهای آن انجام می‌شود و در حال حاضر کمیتنه‌های مربوطه شکل گرفته است.
وی افزود: نمایشگاه قرآن از دو بخشی محتوایی و بخشی فروش تشکیل می‌شود که در بخش فروشگاهی ۲ بازارچه جدید به ۲ بازارچه قبلی اضافه شده است.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ادامه داد: امسال برای اولین بار بازارچه‌ی عفاف و حجاب و بازارچه‌ی اغذیه ماه مبارک رمضان به صورت مجزا و متمرکز در معرض بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

وی تهیه سامانه جامع قرآن را برنامه بعدی این معاونت دانست و افزود: تهیه این پرتال جامع قرآنی از سال گذشته شروع شده و هم اینکه طراحی‌های آن انجام شده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم.
حجهَ‌الاسلام و‌المسلمین حشمتی افزود: این بانک جامع اطلاعاتی برای هشت صنف قرآنی تهیه می‌شود که شامل قاریان، حافظان، خادمان قرآنی، ناشران و مولفان قرآنی، مترجمین و هنرمندان قرآنی که خود شامل، خوشنویسان هنرمندان سینمایی و در بخش نعماتی چون توانبخش و سرودهای قرآنی است.
وی حمایت از تولیدات قرآنی در عرصه هنر شامل فیلم‌های کوتاه، بلند و انیمیشن‌های قرآنی را از دیگر برنامه‌های این معاونت در سال جاری دانست و ادامه داد: در این خصوص ۸ کار گروه تشکیل شده و تمام نهادهای مربوط در این کار گروه‌ها حضور دارند و پیشنهادهای دریافتی در این کارگروه‌ها جهت حمایت مطرح می‌شود.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد؛ حمایت از تشکر‌های مردمی قرآنی سال‌های گذشته و به مقدار اعتبارمان از ایشان حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32