کد خبر: 8525
16/08/04 - 3:46 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایسنا ، امروزه پوشش نامناسب در شهر به حدی رواج یافته و عفت عمومی را در تنگنا قرار داده است که گاهی شرم در چهره‌ی مردان و زنان مومن به اشک تبدیل شده و انگیزه‌ی رفتن از پیاده‌روی‌های شهر را از آنان می‌گیرد. به راستی چرا […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایسنا ، امروزه پوشش نامناسب در شهر به حدی رواج یافته و عفت عمومی را در تنگنا قرار داده است که گاهی شرم در چهره‌ی مردان و زنان مومن به اشک تبدیل شده و انگیزه‌ی رفتن از پیاده‌روی‌های شهر را از آنان می‌گیرد. به راستی چرا عده‌ای بدون توجه به تاثیری که رفتارشان در جامعه می‌گذارد، اقدام به ترویج بی‌حجابی در جامعه کرده و قدم در جای پای کسانی می‌گذارند که آخرت خود را تباه کرده‌اند؛ در صورتی که در دنیای کنونی حتی‌ رفتار کوچک‌ترین عضو آن نیز در دیگران و در حالت کلی بر جامعه تاثیر می‌گذارد. با گذری در خیابان‌های بزرگ شهر شاهد فروشگاه‌هایی خواهیم بود که خارج از عرف و شرع اقدام به تزئین ویترین‌های خود کرده و پوشش‌هایی را برای مانکن‌های خود انتخاب می‌کنند که در اکثر موارد رواج دهنده‌ی بی‎حجابی و بی عفتی است. این موضوع یکی از آزار دهنده‌ترین مواردی است که به صورت غیرمستقیم بی‌حجابی را رواج داده و فرهنگی بس سخیف را در جامعه به ودیعه می‌گذارد؛ چرا که ویترین مغازه‌ها به عنوان رسانه‌ای قوی در حوزه‌ی پوشش عمل کرده و چشم تمامی افراد نیز به دنبال مدل‌هایی است که مغازه‌داران بر تن مدل‌های مصنوعی‌شان می‎کنند. ترویج فرهنگ مبتذل غربی موضوعی برنامه‌ریزی شده و هدفمند است!

“حسن استوارآذر” مدیر کل امور اجتماعی استاندار در همین راستا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون، در خصوص ترویج فرهنگ غنی حجاب و عفاف در جامعه تلاش‌ها و زحمات زیادی کشیده شده است؛ اما متاسفانه چیزی که با عنوان وضعیت موجود یا خروجی دیده می‌شود، هجمه‌ی شدید فرهنگی است. وی افزود: هجمه‌های فرهنگی بخصوص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی زیادتر شده و حتی رهبر انقلاب نیز بارها از آن با عنوان‌های “ناتو فرهنگی، شبیخون فرهنگی، هجمه‌ی فرهنگی، جنگ‌نرم و …” نام برده است که بیشترین تاثیر آن در حوزه‌ی فرهنگی و اجتماعی است و متاسفانه تمامی برنامه‌های دشمن، هدفمند و سازماندهی شده است که قطعا تلفات این موضوع از میادین رزمی بیشتر خواهد بود.

استوارآذر بیان کرد: اما باید حقیقت را گفت که بسیاری از افراد به علت جذبه‌های زیاد لباس‌های نامناسب، جذب این‌گونه لباس‌ها می‌شوند؛ لباس‌هایی که غرب در خصوص ترویج و تسلط آن بر فرهنگ ما هزینه‌ی زیادی کرده است؛ از این‌رو باید برای مقابله با این جریان از طراحی‌های جذاب و مناسب با شئونات جامعه استفاده شود. وی اظهار کرد: در برخی از موراد به علت فروش لباس‌های بی‌حجاب، گزارش شده است که حتی زنان محجبه نیز برای یافتن لباس مناسب دچار مشکل می‌شوند و برخی از فروشندگان به دلیل مسائل مالی و مشکلات معیشت در خصوص عرضه‌ی پوشاک مناسب، غفلت کرده و لباس‌هایی مطابق فرهنگ‌های بیگانه را روانه بازار می‌کنند.

مدیر کل امور اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: در این راستا باید تلاش‌های جدی صورت گرفته و از طراحان حرفه‌ای استفاده شود؛ چراکه اگر جدیت لازم در این خصوص اعمال شود ما در مدتی نه چندان دور و با اتکا به طراحان خودی لباس‌هایی را عرضه خواهیم کرد که در عین زیبایی و جذابیت مناسب با شرع و عرف ما نیز خواهند بود. وی تشریح کرد: در این خصوص اداره صنعت و معدن، مسئولان جامعه و کسانی که به عنوان الگویی در جامعه هستند، نقش‌آفرین بوده و باید احساس مسئولیت کنند و نباید از حوزه‌هایی که مسئولیت نظارت بر پوشاک را دارند به تنهایی انتظار اقدامات جدی را داشت؛ چرا که تمامی مردم باید در این خصوص تلاش کنند.

وی گفت: در بحث نظارتی نیز نیروی انتظامی در خصوص افرادی که با پوشش خود، عفت عمومی را دچار خدشه‌ کرده و به نوعی به فرهنگ جامعه توهین می‌کنند، برحورد کرده و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در در جهت فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب در جامعه نقش موثری را ایفا می‌کند. استوارآذر خاطرنشان کرد: متاسفانه در خصوص مباحث فرهنگی، هجمه‌ها بسیار شدید بوده و از سوی دیگر نیز باورهای برخی افراد نیز در این خصوص ضعیف می‌باشد و در مقابل اقدامات خود احساس می‌کنند که تلاش‌هایشان کافی بوده اما عملا مشاهده می‌شود که این‌گونه نیست.

وی تاکید کرد: در حال‌حاضر نظارت بر نحوه‌ی عرضه‌ی البسه در فروشگاه‌ها جزو وظایف اداره صنعت و معدن است، اما بارها مشاهده شده است که لباسی که به اسم لباس مجلسی فروخته می‌شود، در فضای جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرید که دراین خصوص بحث نظارتی نیز کارساز نخواهد بود؛ هرچند خطاهایی نیز وجود دارند، که باید رصد و پیگیری شوند. وی بیان کرد: اگر کوتاهی یا قصوری در خصوص فرهنگ غنی حجاب و عفاف در جامعه شود، خسران آن در آینده قابل جبران نخواهد بود؛ از این رو لازم است که عموم مردم و بخصوص بانوانی که در این خصوص کوتاهی کرده‌اند، در این راستا احساس مسئولیت کرده و با سطحی‌نگری آینده‌ی فرزندان این جامعه را به انحراف نکشانند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32