معاون آموزش و پرورش شهرستان نور:

مشکل حجاب در مدارس شهرستان نور نداریم

کد خبر: 851
15/05/10 - 5:09 ق.ظ

معاون آموزش و پرورش شهرستان نور گفت: در مدارس این شهرستان مشکل حجاب نداریم و بیشتر مشکلات بعد از‌ سنین مدرسه و در مقاطع بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، محسن قاضی‌نژاد امشب در جلسه کارگروه فرهنگی‌اجتماعی که با موضوع عفاف و حجاب در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش، فرهنگ آموزش خانواده را در طول سال تحصیلی با برگزاری هشت مرحله آموزش خانواده در ۱۰۰ مدرسه، مجموعا ۸۰۰ جلسه پیگیری می‌کند،که حداقل سه جلسه هر مدرسه به موضوع عفاف و حجاب اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه در جلسات آموزش خانواده و مشاوره مشخص شد خانواده طلاق، ضعف اقتصادی و امثال آن از عوامل آسیب در دانش‌آموزان است، تصریح کرد: در مدارس مشکل حجاب نداریم و بیشتر مشکلات بعد از سنین مدرسه و در مقاطع بالاتر است.

قاضی‌نژاد از برگزاری همایش «مرا به خانه زهرا ببرید»، جلسات حلقه‌های صالحین، معرفی دانش‌آموزان برتر عفاف و حجاب و اخلاق، اجرای طرح مصباح‌الهدی با همکاری اداره تبلیغات در مدارس شهرستان نور خبر داد.

این مسئول خواستار فعال‌تر شدن امور بانوان در دستگاه‌های اداری، حمایت از خانواده‌هایی که با فقر و تنگ‌دستی مواجه هستند، مراقبت از فرزندان طلاق، قدرشناسی از برترین‌های عفاف و حجاب و اخلاق، به‌ویژه منتخبان قرآنی و اخلاقی، افزایش گفتمان دینی با موضوع مهدویت، اخلاق، عفاف و حجاب در مدارس شد.

معاون آموزش و پرورش چمستان نیز تعارض آموزش و رفتار در مدارس با سطح جامعه و خانواده را از عوامل آسیب در فرزندان دانست و گفت: در مدرسه مشکل حجاب نداریم ولی در خارج از مدرسه در محیط خانواده و جامعه با این مشکل مواجه هستیم.

علی کلیج افزود: قرائت میثاق‌نامه عفاف و حجاب و همایش‌های مربوط، معرفی فعالان عفاف و حجاب همکاران و دانش‌آموزان، مسابقات کتاب‌خوانی از کتاب عفاف و حجاب از اقدامات این اداره در بحث عفاف و حجاب است.

مهدی محمودی رئیس تامین اجتماعی شهرستان نور نیز تقویت فرهنگ غیرت، درونی کردن حجاب و آموزش حجاب و عفاف در مدارس را ضروری دانست و گفت: برای همکاران اداری وضعیت ظاهری و نوع پوشش را تعریف و ملزم به رعایت کردیم.

جانشین فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان نور نیز با اشاره به فرموده رهبری اظهار کرد: ما در دو جنگ فرهنگی و اقتصادی درگیر هستیم.

مجید قلی‌پور با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی، اقتصاد مقاومتی راه مقابله است و در بحث فرهنگی نیز حلقه‌‌های صالحین در پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج فعال است، افزود: با بحث در موضوعات مختلف مهم‌ترین راه مقابله فرهنگی است، در بحث ماهواره نیز بحث روشنگری را داریم که منجر به تحویل داوطلبانه چند دستگاه ماهواره توسط خانواده‌ها به سپاه شد.

وی گفت: فعال کردن شورای امر به معروف با هفت گام حتی در روستاها از جمله برنامه‌ها است که منکرات شناسایی و برای هر موضوع با اولویت پیگیری و با استفاده از افراد صاحب‌نفوذ با افراد مرتکب به منکرات صحبت و آنان را از منکرات منصرف می‌کنند.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32