علیرغم درخواست بسکتبالیست های محجبه

“فیبا” با درخواست شرکت زنان باحجاب در المپیک مخالفت کرد

کد خبر: 8460
16/08/01 - 3:49 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، فدراسیون بین‌المللی بسکتبال (فیبا) با درخواست زنان مسلمان برای پوشیدن حجاب در رقابت‌های بسکتبال المپیک ریو ۲۰۱۶ موافقت نکرد. تیم‌های بسکتبال زنان از ۱۲ کشور جهان در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ ، شرکت خواهند کرد و در این میان کشورهای مسلمان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، فدراسیون بین‌المللی بسکتبال (فیبا) با درخواست زنان مسلمان برای پوشیدن حجاب در رقابت‌های بسکتبال المپیک ریو ۲۰۱۶ موافقت نکرد. تیم‌های بسکتبال زنان از ۱۲ کشور جهان در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ ، شرکت خواهند کرد و در این میان کشورهای مسلمان ترکیه و سنگال نیز در این مسابقات حضور خواهند داشت. در این راستا، زنان مسلمانی که می‌خواستند با حجاب در رقابت‌ها حضور یابند از فیبا خواسته بودند که به آنان اجازه داده شود با حجاب اسلامی در مسابقات بسکتبال شرکت کنند، اما مسئولین فدراسیون بسکتبال با این درخواست آن‌ها موافقت نکردند.

ایندیرا کالجو بسکتبالیست آمریکایی بوسنیایی تبار، به همراه دیگر زنان بسکتبالیست مسلمان از کشورهای مختلفی چون ترکیه، انگلستان، آلمان، اندونزی، قطر و سوئد با امضای درخواستی اینترنتی از فیبا خواسته بودند که منع حجاب را در رقابت‌های بسکتبال المپیک ریو ۲۰۱۶ بردارد. کالجو در این باره گفت: متاسفانه من و بسیاری دیگر از زنان به خاطر ایمان و اعتقاد دینی نمی‌توانیم در مسابقات شرکت کنیم. من حجاب دارم اما فدراسیون بین المللی بسکتبال استفاده از پوشش سر را در رقابت‌ها ممنوع کرده است. بسیاری از بسکتبالیست‌های زن بااستعداد در سرتاسر دنیا نیز هستند که به خاطر پایبندی به حجاب از حق شرکت در این رقابت‌ها محروم هستند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32