کد خبر: 8314
16/07/18 - 11:07 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ، دبیر اجرایی عفاف و حجاب با اشاره به اینکه حجاب در بعضی موارد حکم چراغ قرمز و در بعضی مانند چراغ سبز عمل می‌کند، گفت: ما فقط حجاب را به عنوان چراغ قرمز مطرح کردیم و از شیرینی و لذت حجاب برای جوانان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایسنا” ، دبیر اجرایی عفاف و حجاب با اشاره به اینکه حجاب در بعضی موارد حکم چراغ قرمز و در بعضی مانند چراغ سبز عمل می‌کند، گفت: ما فقط حجاب را به عنوان چراغ قرمز مطرح کردیم و از شیرینی و لذت حجاب برای جوانان سخن نگفته‌ایم و همین امر موجب شده تا ترغیب جوانان کمتر شود. فاطمه محمد بیگی اظهار داشت: باید حفظ حجاب و عفاف و کنترل حریم نگاه دیگران به عنوان حقوق شهروندی در جامعه مطرح شود تا به دنبال آن آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند. در جامعه کنونی باید به مقوله‌ حجاب به شکل جدی‌تری پرداخته شود، چرا که جای خالی آن به شدت در جامعه‌ ما احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه حجاب و عفاف در کشور کمتر بسترسازی شده است، گفت: مدارس و دانشگاه‌ها تاکنون کتابی را در حوزه‌ عفاف و حجاب برای دانش آموزان و دانشجویان در نظر نگرفته‌اند و همین امر موجب شده تا بسترسازی لازم صورت نگیرد و اثرگذاری نداشته باشد. محمد بیگی اضافه کرد: در دیگر کشورها برای فرهنگ‌سازی در هر زمینه‌ای اقدامات در ابتدا از حوزه مدارس و دانشگاه‌ها آغاز می‌شود و دانش آموزان و دانشجویان مطالب لازم را دریافت می‌کنند و همین امر موجب می‌شود تا بتوانند در زمینه‌های مختلف پیشرفت داشته باشند چرا که آموزش می‌تواند در پیشبرد اهداف نقش مؤثری را داشته باشد.

دبیر اجرایی عفاف و حجاب تصریح کرد: لایه‌های ایمان، عقیده، تقوا، عفاف و حجاب پشت سر هم شکل می‌گیرد و تقویت این لایه‌های بنیادین می‌تواند اثرگذاری لازم را در حوزه‌ عفاف و حجاب داشته باشد چرا که حجاب میوه‌ شناخت است. وی یاد آور شد: در راستای ترغیب جوانان به حجاب باید آن‌ها را با فواید روان شناختی، علمی، سلامتی، معنوی و پایه‌های تشکیل دهنده حجاب آگاه ساخت. محمد بیگی توضیح داد: همه‌ جوانان فطرت پاک انسانی را دوست دارند و این جزو وظایف ماست که ایمان و تقوا و لایه‌های درونی انسان و فطرت پاک آن‌ها را تقویت کنیم.

وی برگزاری مراسم عفاف و حجاب در سطح جامعه را مؤثر دانست و اظهارکرد: این مراسم‌ موجب می‌شود تا تلنگری باشد برای جوانان امروزی که گذشتگان خود برای حفظ حجاب و عفاف و آرمان‌های انقلاب از خون خود گذشته‌اند. محمدبیگی در پایان گفت: ما برای دفاع از حقوق حیوانات و محیط زیست انجمن تأسیس می‌کنیم این در حالیست که برای حفظ عفاف و حجاب عملکرد مناسبی نداشتیم و همین موجب شده تا آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق افزایش پیدا کند بنابراین با ترویج حجاب می‌توان به تحکیم بنیان خانواده کمک کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32