همسر سردار شهید«محمود کیا»

نقش اساسی خانواده‎ها در گسترش حجاب

کد خبر: 8304
16/07/16 - 12:07 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فارس فخری محمدی ، حجاب و پوشش را وسیله‎ای برای حفظ امنیت جسمی و روحی بانوان دانست و گفت: علاوه ‎بر فواید بی‎شمار حجاب و عفاف زنان مسلمان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) که حتی در برابر فرد نابینا با پوشش کامل حاضر می‎شدند موظف […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فارس فخری محمدی ، حجاب و پوشش را وسیله‎ای برای حفظ امنیت جسمی و روحی بانوان دانست و گفت: علاوه ‎بر فواید بی‎شمار حجاب و عفاف زنان مسلمان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) که حتی در برابر فرد نابینا با پوشش کامل حاضر می‎شدند موظف به رعایت حجاب هستند. *حجاب و عفاف وسیله‎ای برای افزایش اعتماد میان همسران و استحکام بنیان خانواده است وی با اشاره به اینکه محدودیت پنداشتن پوشش و حجاب یک تفکر اشتباه است، گفت: ممکن است حجاب در ظاهر یک محدودیت تلقی شود اما با سنجش واقع‎بینانه می‎توان به فواید فراوان حجاب برای اشخاص و جامعه پی برد.

همسر سردار شهید محمود کیا اظهار کرد: حجاب و پوشش نه تنها مانعی برای ابراز زیبایی بانوان نیست بلکه خود عاملی برای زیبایی آنان است که در صورت افزایش معرفت الهی و افزایش شناخت و آگاهی لازم نسبت به مسأله حجاب این تفکرات نادرست از بین خواهد رفت. محمدی افزود: حجاب و عفاف در زنان و مردان موجب افزایش اعتماد بین همسران می‎شود که این امر استحکام بنیان خانواده را به همراه دارد.

همسر سردار شهید محمود کیا با بیان اینکه خانواده‎ها نقش اساسی در ترویج و نهادینه‎شدن حجاب در فرزندان دارند، افزود: در صورت پایبندی پدر و مادر به مسأله حجاب که الگوی فرزندان هستند موجب تاثیرپذیری فرزندان از آنان شده که با تبیین حجاب در فرزندان جامعه نیز از فواید آن بهره‎مند خواهد شد. وی تأکید کرد: خانواده‎ها به ویژه مادران با مطالعه و آگاهی از راه دوستی و با اعمال روش‎های سازنده و رفتار مناسب در تبیین و گسترش حجاب اقدام کنند و از تندی، خشونت و مقایسه با همسالان پرهیز کنند.

محمدی به قدرت تأثیرگذاری نهادهای مختلف به ویژه آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش به عنوان جامعه بزرگتر از خانواده با رعایت اخلاق و رفتار و ارائه راهکارهای مناسب نقش فراوانی در آگاهی‎بخشی دانش‎آموزان دارند.  لازمه ترویج عفاف و حجاب در مدارس مسؤولیت‎پذیری و تعهد مدیران و معلمان است همسر سردار شهید محمود کیا با تأکید بر اینکه لازمه ترویج و فرهنگ‎سازی عفاف و حجاب در مدارس مسؤولیت‎پذیری و تعهد مدیران و معلمان است، یادآور شد: معلمان با تفکر اینکه معلمی شغل انبیاست، با نیت خالص و هدفمند و با روش‎های متنوع و اجرای برنامه‎های مختلف در این مسیر گام بردارند.

وی با بیان اینکه باید به‎جای الگوهای غربی و شرقی الگوهای دوران انقلاب را احیا کرد، گفت: علاوه‎بر خانواده‎ها نهادهای مختلف اعم از اداره تبلیغات اسلامی، صداوسیما، هیئت‎های مذهبی و امثال آنها در ترویج و گسترش حجاب تلاش کنند. محمدی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام‎شده توسط نهادهای مختلف در راستای ترویج حجاب و عفاف و با تایید عملکرد آنان، خاطرنشان کرد: هر چند نهادهای مختلف در تحقق این هدف گام برداشتند اما نهادینه‎شدن حجاب و عفاف در جامعه مستلزم تقویت بیشتر برنامه‎های صورت‎گرفته و ارائه راهکارهای مفید و متنوع است.

همسر سردار شهید محمود کیا با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر، امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه شرعی و اخلاقی مسلمانان عنوان کرد و بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر مسأله مهمی است که با وجود تاکید فراوان دین اسلام به این کار، در جامعه امروز کمرنگ شده و در حال فراموشی است. وی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر شرایط و آدابی دارد، متذکر شد: این کار باید با مطالعه و با شیوه صحیح و به دور از تهدید، تندی و تحقیر افراد باشد.

محمدی با اشاره به سفارش شهدا به مسأله حجاب، یکی از معیارهای سردار شهید«محمود کیا» برای ازدواج با وی را پوشش کامل و رعایت حجاب عنوان کرد و گفت: رعایت حجاب از نگرانی‎ها و دغدغه‎های شهید محمود کیا بوده که در وصیت‎نامه خود نیز خانواده و بانوان را به رعایت حجاب و الگو گرفتن از حضرت زینب(س) و حضرت فاطمه(س) توصیه کرد. گفتنی است؛ شهید «محمود کیا» اهل شهرستان کردکوی است که در سال ۱۳۴۳ در خانواده‎ای مذهبی دیده به جهان گشود که با حضور در جبهه‎های نبرد حق علیه باطل در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32