کد خبر: 8230
16/07/12 - 12:58 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، در دیدار فعالان حوزه حجاب و عفاف استان خراسان رضوی با بیان این که حجاب، حدود الهی و حقوق خداوند متعال محسوب می شود و یک حق شخصی و خصوصی نیست، گفت: در طول تاریخ همواره مستکبرین […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، در دیدار فعالان حوزه حجاب و عفاف استان خراسان رضوی با بیان این که حجاب، حدود الهی و حقوق خداوند متعال محسوب می شود و یک حق شخصی و خصوصی نیست، گفت: در طول تاریخ همواره مستکبرین در پی شکستن حدود الهی بوده اند و امروز نیز در کشورهایی که خود را مهد آزادی می دانند، مسئله حجاب تبدیل به مسئله ای مهم و امنیتی می شود و این بیانگر آن است که هدف آنها، نه بحث روسری و حجاب، بلکه شکستن حدود الهی و از بین بردن حریم هاست.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: در مقابل، دیدگاه نظام اسلامی در مورد حجاب، پایداری، ایستادگی و مقاومت برای حفظ آن در برابر نظام استکباری است و این مسئله منجر به جنگ اراده ها شده است که از واقعه مسجد گوهرشاد شروع شد و تا امروز در دنیا جاری است و هر از گاهی در چهره یک بانوی محجبه در نقاط مختلف دنیا جلوه می کند. نمونه آن هم کشته شدن بانوی محجبه در دادگاه آلمان بود که به عنوان یک ننگ در تاریخ اروپا به ثبت رسید. عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز امپراتوری رسانه ای غرب علاوه بر ایران، با تحمیل بی رحمانه فرهنگ غربی بر ملت هایی نظیر افغانستان، پاکستان، هندوستان و… که در آداب اجتماعی خود دارای نوعی حیا و عفت هستند، تلاش می کند این حریم را بشکند تا بتواند اهداف خود را در آن کشورها گسترش بدهد.

وی افزود: آنچه تاکنون در حوزه حجاب و عفاف در استان انجام شده، ارزشمند و ستودنی است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله دارد و امیدواریم مجموع اقداماتی که در حوزه حجاب و عفاف در مشهدالرضا صورت می گیرد، به عنوان الگو و نمونه در کشور مطرح و مدنظر قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به حضور مضجع منور رضوی در مشهد مقدس، ابراز داشت: حریم رضوی فقط شامل حرم مطهر نمی شود و لازم است تمام شهر مشهد به عنوان حریم رضوی محسوب و مجموعه های مربوطه اقتضائات لازم را در این زمینه فراهم آورند.

وی با بیان این که موضوع خانواده و حجاب و عفاف یکی از اصولی ترین موضوعات جامعه اسلامی است، گفت: اگر موضوع عفاف و حجاب به طور جدی مورد توجه همه مردم از جمله مجریان صدا و سیما، هنرمندان، برنامه سازان و… قرار گیرد، می توان امیدوار بود که بحث حیا نیز در جامعه فراگیر شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عفاف و حجاب واقعه مسجد گوهرشاد، بیان داشت: اگر آن روز زنان و مردان ما با نثار خون خود بر حفظ حجاب تأکید کردند، منظور همان عفت الهی است که باید در راستای حفظ آن تلاش کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32