آیت الله نوری همدانی تأکید کرد:

ضرورت توجه به حجاب در جامعه

کد خبر: 819
15/05/07 - 7:51 ق.ظ

یکی از مراجع تقلید شیعیان جهان بر لزوم توجه و نهادینه کردن مسأله حجاب در جامعه تأکید کرد.

نوری همدانی

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر چهارشنبه در دیدار جمعی از روحانیون شاغل در نمایندگی ولی فقیه مراکز سپاه استان قم با بیان اینکه انسان دارای ابعاد گوناگونی در زندگی است، بیان کرد: انسان باید در تمامی ابعاد کامل باشد و اگر از هر لحاظ کامل بود می‌توانیم بگوییم انسان خوبی است.

وی بیان کرد: در اجتماع جریانات سیاسی و اقتصادی و جریانات مختلفی وجود دارد و یک اجتماع نیز در نظر اسلام هنگامی کامل است که در تمامی ابعاد کامل باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه بیان و قلم دو ابزار مهم برای تبلیغ است، عنوان کرد: بیان خوب موجب می‌شود که الفاظ را به خوبی بیان کرد و استعداد قلمی نیز موجب می‌شود که انسان با قلم خوب بتواند بنویسد.

وی با بیان اینکه شایستگی به کثرت نماز، روزه، حج و کثرت معروفات نیست، تأکید کرد: همه این اقدامات خوب است ولی به تنهایی کافی نیست.

آیت الله نوری همدانی در ادامه تصریح کرد: راستگویی و دوری از دروغ و ادای امانت از جمله موارد بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود و حتی شغل و مسئولیتی که فرد در اجتماع دارد نیز نوعی امانت است و اگر درست انجام نشود نمی‌تواند مصداق امانت داری باشد.

وی به عقل و علم در کنار هم اشاره کرد و گفت: علم به معنای دانستن و عقل به معنای تشخیص حق از باطل است و چه بسا انسان‌های عالمی که عاقل نیستند و همین امر موجب ایجاد گرفتاری‌های فراوانی می‌شود.

وی در ادامه به مسأله حجاب اشاره کرد و گفت:‌ ما نامه‌های فراوانی در این زمینه داریم و در حال حاضر هر چه به تابستان نزدیکتر می‌شویم این مشکل بیشتر نمود پیدا می‌کند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مسأله توجه به حجاب چندین سال است که مطرح است، ابراز کرد: ولی آنچه که در این زمینه مطرح است این است که چرا در حکومت اسلامی که باید در تمامی ابعاد اسلامی بودن متجلی باشد مسأله حجاب به طور کلی متجلی نشده است.

این مرجع تقلید تأکید کرد: باید در تبلیغ به مسأله حجاب در جامعه تأکید شود تا همه مردم و جامعه خواستار آن شوند تا بتوان این مسأله را به خوبی در کشور اجرا کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32