کد خبر: 8029
16/06/30 - 11:49 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایکنا” ، حجت‌الاسلام سمیع‌اله مردان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران وبیدگل ، در دیدار با کارکنان اداره تامین اجتماعی آران و بیدگل اظهارکرد: عفاف به عنوان یک فرهنگ، روش و منش مسلمانان را تبیین می‌کند. وی با اشاره به اینکه واژه حجاب ۷ مرتبه در […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ” ایکنا” ، حجت‌الاسلام سمیع‌اله مردان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران وبیدگل ، در دیدار با کارکنان اداره تامین اجتماعی آران و بیدگل اظهارکرد: عفاف به عنوان یک فرهنگ، روش و منش مسلمانان را تبیین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه واژه حجاب ۷ مرتبه در قرآن کریم ذکر شده است، خاطرنشان کرد: همچنین قرآن با پرداختن به زندگی زنانی چون بلقیس ملکه سبا در عرصه حکومت، آسیه همسر فرعون در عرصه مبارزه در نظام توحیدی و حضرت مریم الگوی عفاف، جایگاه زنان را در طول تاریخ به تصویر کشیده است.

حجت‌الاسلام مردان، با نادرست خواندن موضع برخی که حجاب را عامل انزوای زن می‌دانند، بیان کرد: همانطور که درقرآن عفت دختران شعیب را در حال چوپانی و آب دادن به گوسفندان در جمع مردان بازگو می‌کند و عفت و پاکدامنی مریم را در معبدی که همگان چه زن و چه مرد به پرستش می‌آیند می‌ستاید، حجاب به هیچ وجه عاملی برای انزوای زن در جامعه نیست.

عضو شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل افزود: همه زنان نمونه قرآن، در متن فعالیت و پویایی جامعه هستند و این تاییدی بر این نکته است که حجاب، عامل انزوای زن در جامعه نیست. مردان، در بخش دیگری از سخنانش، انقلاب اسلامی را ثمره مجاهدت مردم در جهت زنده نگه داشتن و دفاع از ارزش‌های دینی اسلامی از جمله حجاب اسلامی دانست و افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، زنان با حجاب و پوشش اسلامی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی حضور یافتند و حتی به الگویی برای سایر زنان مسلمان و غیر مسلمان تبدیل شدند.

حجت‌الاسلام مردان، نهادینه سازی، گسترش فرهنگ حجاب و حفظ و پاسداری از آن را سه مرحله مهم حجاب دانست و خاطرنشان کرد: موفقیت در این مراحل، نیازمند حرکت جمعی پویا از سوی نهادهای عمومی و مردمی است و اگر این هم سویی و هم پوشانی در سطح فراگیر صورت نگیرد، به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید. به گفته وی، ضعف ایمان، تهاجم فرهنگی، پیروی از هوای نفس، غفلت، عدم احساس مسؤلیت در حفظ ارزش‌ها، مدپرستی، جلب توجه، تقلید از مهم‌ترین عوامل و ریشه‌های بدحجابی است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل افزود: تقویت پایه‌های ایمانی و پایبندی هرچه بیشتر به ارزش‌های اخلاقی مورد تاکید دین اسلام، ارائه الگوهای مناسب اسلامی، به دست آوردن توانایی لازم برای دفاع عقلانی از فرهنگ حجاب و عفاف، حراست از کیان خانواده در برابر نفوذ امواج مخرب ماهواره، احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر از راهکارهای گسترش فرهنگ حجاب در جامعه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32