کد خبر: 7819
16/05/28 - 12:33 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ایکنا ، حجت الاسلام‌و‌المسلمین حسین شاهمرادی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام، اظهار کرد: کارشناسان متخصص در استان‌ها باید مشکلات و معضلات هر استان را دقیق بررسی کرده و با طرح مسائل در جلسات شورای فرهنگ عمومی […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ایکنا ، حجت الاسلام‌و‌المسلمین حسین شاهمرادی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام، اظهار کرد: کارشناسان متخصص در استان‌ها باید مشکلات و معضلات هر استان را دقیق بررسی کرده و با طرح مسائل در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان با اخذ تصمیمات اثربخش در جهت حل این مشکلات تلاش کنند.

وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید راهکارهای آموزشی و مشاوره‌ای ارائه دهد، افزود:

این شورا وظیفه عام نسبت به فرهنگ دارد و نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار مسئول اجرای مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اضافه کرد: در جامعه کنونی برخی از تغییرات به سمت سبک زندگی غربی کشیده می‌شود و داشته‌های ما را از بین می‌برد که از جمله وظایف شورای فرهنگ عمومی مبارزه با این وضعیت است.

شاهمرادی با اشاره به اینکه ذکر عملیات آزادسازی مهران در ضمیمه تقویم رسمی کشورمان درج شده است، عنوان کرد: باید با این موضوع که ایلام رتبه اول خودکشی در کشور را دارد مقابله کنید چرا که خودکشی به این شدت که ذکر می‌شود در این استان وجود ندارد و در همین راستا می‌توان به یکی از استان‌های کشور اشاره کرد که با فرهنگ سازی چند ساله توانست برخی از پسوندها را در مورد خود از بین ببرد.

وی با تاکید بر اینکه آمار خودکشی در ایلام در سال گذشته ۲۳ درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی در جامعه از وظایف شورای فرهنگ عمومی است که دستگاه‌های متولی این بخش نیز نباید موازی کاری کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: یکی از مصوبات این شورا که از سوی شورای انقلاب فرهنگی ابلاغ شده بحث حجاب و عفاف است که بسیار مورد تاکید بوده و این قضیه به این معنا نیست که حجاب تنها مختص خانم‌هاست بلکه آقایان نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

شاهمرادی با بیان اینکه اگر همه دستگاه‌ها خود را در قبال حجاب مسئول بدانند وضعیت این گونه نخواهد بود، گفت: قانونگذار، قانون را در این حوزه وضع کرده و همه ما در قبال حجاب موظف هستیم که از همه مهم‌تر رسانه‌ها می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

وی با تاکید بر اینکه توجه به مسئله عفاف و حجاب مختص یک دستگاه خاص نیست، عنوان کرد: موازی کاری دستگاه‌ها باید در جهت نفی همدیگر نباشد بلکه باید پیشرفت‌ها را در نظر داشته باشند، مصوبات شورای فرهنگ عمومی همانند شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اجرا شده و به حکم قانون است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در پایان با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: ما باید اقتصاد مقاومتی را به عنوان فرهنگ عمومی نهادینه کنیم.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32