کد خبر: 7792
16/05/21 - 1:02 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «Valpo Life»، لیندزی والش، رئیس باشگاه «همبستگی اجتماعی با وجود تنوع» در این دبیرستان که مسیحی است، اخیرا متوجه عدم احترام و بردباری در برابر تنوعات دینی شده بود. از این رو با همکاری «سارا کوامله»، رئیس ائتلاف دانشجویان مسلمان این دبیرستان تصمیم به […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از پایگاه خبری «Valpo Life»، لیندزی والش، رئیس باشگاه «همبستگی اجتماعی با وجود تنوع» در این دبیرستان که مسیحی است، اخیرا متوجه عدم احترام و بردباری در برابر تنوعات دینی شده بود. از این رو با همکاری «سارا کوامله»، رئیس ائتلاف دانشجویان مسلمان این دبیرستان تصمیم به برگزاری مراسم روز حجاب گرفت.

والش می‌گوید: روز حجاب روز کمک به دیگران است تا آنان سبک متفاوت زندگی دیگر افراد را ببینند و زمینه‌ای فراهم شود تا تسامح دینی و محیطی امن برای آموزش ایجاد شود. وی افزود: اخیرا اخبار منفی زیادی در مورد مسلمانان به گوش می‌رسد و من فکر کردم که باید برای مقابله با این منفی‌نگری‌ها اقدام شود.

 

۱

 

الش و کوامله با وجود تفاوت‌هایشان، با همکاری یکدیگر تلاش کردند تعصبات دینی علیه مسلمانان را هدف قرار دهند. کوامله دانش‌آموز مسلمانی است که از سن ۱۲ سالگی بر حسب علاقه و به نشانه تعهد خود به خدا محجبه شده و والش یک مسیحی متعهد است که در مراسم کلیسای شهرش شرکت می‌کند.

 

۲

 

والش گفت: در کلیسا به من یاد داده شده که خدا همه را دوست دارد و من نیز باید همه را دوست داشته باشم. وی تأکید کرد: ممکن است که با کسی موافق نباشیم؛ اما این بدان معنا نیست که او حق آرامش و استفاده از یک فضای امن را ندارد. والش گفت: براساس یک جمله زیبا، میان کار درست انجام دادن و مهربان بودن، مهربان بودن را انتخاب کنید. در روز حجاب دانش‌آموزان این دبیرستان ضمن امتحان کردن حجاب، در مورد اسلام و عقاید اسلامی مطالبی را آموختند.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32