کد خبر: 7646
16/05/11 - 11:48 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ حجت‌الاسلام رحیم همزبان قراملکی، مدرس حوزه و دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، گفت: بعضی از زنان به علت عدم آگاهی و عدم شناخت کافی از حجاب و نتایج آن، از رعایت آن کوتاهی کرده و تنها حجاب را یک پوشش می‌بینند که […]

شعر

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ حجت‌الاسلام رحیم همزبان قراملکی، مدرس حوزه و دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، گفت: بعضی از زنان به علت عدم آگاهی و عدم شناخت کافی از حجاب و نتایج آن، از رعایت آن کوتاهی کرده و تنها حجاب را یک پوشش می‌بینند که فقط ظاهر را می‌پوشاند.

وی، افزود: عدم شناخت کافی از فلسفه‌ی حجاب و ضعیف بودن سیستم تربیتی در خانواده‌ها و جامعه، و همچنین تبلیغاتی که دشمن برای نفوذ و سیطره بر زنان محجبه می‌کند، همگی جزو عواملی هستند که بی‌توجهی به حجاب را در جامعه رقم زده‌اند.

کارشناس مسائل مذهبی بیان کرد: در هر کجای دنیا که به مسائل دینی و بخصوص به حجاب و عفت بی‌توجهی شود، مسائل اخلاقی در آنجا تخریب شده و فساد اخلاقی به بار می‌آید؛ از این رو باید نسبت به این مسائل توجه کرده و رعایت کنیم تا جامعه دچار فساد اخلاقی نشود.

هم‌زبان، تاکید کرد: چنانچه مشاهده می‌شود، دانشگاه‌ها نیز از این امر مستثنا نبوده و حتی با وجود قوانینی که در دانشگاه‌های کشور مبنی بر رعایت حجاب وجود دارد، دانشجویان نسبت به آن بی‌توجه بوده و جو دانشگاه را با پوشش و رفتارهای نامناسب تحت تاثیر قرار می‌دهند.

این مدرس حوزه و دانشگاه، با اشاره به تاثیر حجاب بر شخصیت خود زن، اظهار کرد: عدم رعایت حجاب به مرور زمان بر شخصیت فرد تاثیر گذاشته و سبب می‌شود که وی دچار بی‌عفتی و بی‌حیایی شده و به فردی مبتذل تبدیل شود.

وی تاکید کرد: برای صیانت از حجاب و تبیین فلسفه‌ی آن در جامعه، باید به افراد در این خصوص آموزش و آگاهی‌های لازم داده شود و همچنین در تربیت صحیح فرزندان نیز دقت فراوانی مبذول شود؛ چرا کودکان از رفتار و گفتار بزرگان به سرعت تاثیر پذیرفته و آینده‌ی خود را نیز طبق همین آموخته‌ها می‌سازند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32