چند خبر از جشنواره مد و لباس فجر

آغاز رقابت طراحان در مسابقه زنده طراحی چادر

کد خبر: 7396
16/03/06 - 5:54 ق.ظ

مسابقه زنده طراحی چادر با حضور ۲۰ طراح فعال در حوزه عفاف و حجاب در پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر آغاز شده است. به گزارش ایسنا، طراحان و فعالان حوزه عفاف و حجاب که در زمینه تخصصی چادر فعالیت دارند، از ۱۵ اسفندماه رقابت خود را برای طراحی و دوخت چادر آغاز کرده‌اند. […]

چادر

مسابقه زنده طراحی چادر با حضور ۲۰ طراح فعال در حوزه عفاف و حجاب در پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، طراحان و فعالان حوزه عفاف و حجاب که در زمینه تخصصی چادر فعالیت دارند، از ۱۵ اسفندماه رقابت خود را برای طراحی و دوخت چادر آغاز کرده‌اند.

این طراحان که از تهران و سایر استان‌های کشور در این رقابت حضور دارند تا پایان وقت امروز فرصت دارند در حضور هیئت داوران شامل کارشناسان دینی، تولید، طراحی، دوخت و توزیع، طرح چادر خود را براساس معیارهای اسلامی ایرانی و با خلاقیت، ابتکار و نوآوری ارائه کنند.

این رقابت از ساعت ۱۰ تا ۱۹ ادامه دارد و طراح برگزیده در اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر معرفی و تقدیر خواهد شد.

آغاز دومین جشنواره مد و لباس در استان البرز

دومین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی استان البرز از ۱۶ تا ۲۲ اسفندماه برگزار می‌شود.

سیدموسی حسینی کاشانی – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز – درباره نمایشگاه استانی مد و لباس، گفت: دومین نمایشگاه مد و لباس استان البرز از ۱۶ تا ۲۲ اسفندماه در نگارخانه قائم‌مقامی برگزار می‌شود.

او ادامه داد: علاوه بر جشنواره‌های استانی، تا به حال چند نمایشگاه مد و لباس در اداره کل ارشاد استان داشتیم و از فعالان این حوزه دعوت کردیم که نمایشگاه‌های تخصصی برگزار کنند.

او درباره اهداف این نمایشگاه، گفت: عده‌ای فکر می‌کنند وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت بر پوشش افراد در خیابان است، اما وظیفه ما این است که از هنرمندان دعوت کنیم تا متناسب با سلیقه هر منطقه از کشور، لباس طراحی کنند و به‌نمایش بگذارند تا کار آن‌ها به تولیدکننده‌ها معرفی شود. بقیه اقدامات به سایر نهادها مانند آموزش و پرورش، وزارت صنعت و … برمی‌گردد که چگونه از این طرح‌ها استفاده کنند.

حسینی بیان کرد: نظر ما این است که در جشنواره مد و لباس به سمت معرفی مد و لباس اسلامی – ایرانی برویم. من با برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب به‌تنهایی موافق نیستم، بلکه فکر می‌کنم نمایشگاه عفاف و حجاب باید همراه با نمایشگاه مد و لباس باشد و سعی داریم این موضوع را در استان البرز جا بیندازیم.

مدیرکل ارشاد اسلامی استان البرز ادامه داد: خوشبختانه این استان در زمینه طراحی لباس نیروهای خوبی دارد که بسیار فعال هستند و نمایشگاه‌های انفرادی زیادی از کارهای آن‌ها برگزار شده است. در واقع، ظرفیت کرج بسیار بیشتر از این نمایشگاه‌هاست، ولی طراحان باید خیال‌شان راحت باشد که شرکت در جشنواره و نمایشگاه برای آن‌ها خروجی هم دارد و می‌توانند کار خود را به تولیدکننده معرفی کنند و تولید انبوه داشته باشند.

حسینی افزود: بیشتر فعالیت‌ها در حوزه مد و لباس اکنون در خانه‌ها انجام می‌شود؛ اما اگر بتوانیم آن‌ها را به فضای رسمی بیاوریم و طرح‌ها را به تولید انبوه برسانیم نتیجه خوبی به‌دست می‌آوریم.

۱۹ اسفندماه، زمان برگزاری اختتامیه جشنواره مد و لباس فجر

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، روز چهارشنبه ۱۹ اسفندماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت ۱۶ در تالار وحدت تهران با حضور علی جنتی – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی -، علی مرادخانی – معاون هنری وزارت ارشاد -، حمید قبادی – رئیس پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر – و جمعی از طراحان، تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان این حوزه و اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

در این مراسم که مهدی وجدانی کارگردانی آن را برعهده دارد ضمن اجرای برنامه‌های متنوع، از برگزیدگان بخش‌های مختلف رقابتی در ۳۴ گروه اعلام‌شده در فراخوان، تقدیر و تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32