بسکتبالیست خارجی کوشا

به بازی با حجاب عادت کرده‌ام

کد خبر: 7316
16/02/27 - 11:35 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، آینا گوکووا بازیکن ترکمنستانی بسکتبالیست خارجی تیم بانوان کوشاسپهر می‌گوید بعد از ۳ سال حضور در ایران خودش را یک بازیکن ایرانی می‌داند و آرزویش این است باز هم در این کشور بازی کند. تیم بسکتبال بانوان کوشاسپهر ۳ سال است که در ایران حضور دارد. […]

بازی با حجاب

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، آینا گوکووا بازیکن ترکمنستانی بسکتبالیست خارجی تیم بانوان کوشاسپهر می‌گوید بعد از ۳ سال حضور در ایران خودش را یک بازیکن ایرانی می‌داند و آرزویش این است باز هم در این کشور بازی کند.

تیم بسکتبال بانوان کوشاسپهر ۳ سال است که در ایران حضور دارد. وی پیش از این در ایران در تیم‌های قزوین و همین طور آرارات تهران بازی کرده و امسال نیز با کوشاسپهر به عنوان نایب‌قهرمانی رسید.

این بازیکن، درباره تجربه حضورش در ایران صحبت‌هایی داشته که در زیر می‌خوانید:

چند سال داری و چه مدت است که در لیگ ایران بازی می‌کنی؟

۲۳ سال سن دارم و متولد ترکمنستان هستم. به مدت ۳ سال است که در ایران حضور دارم. در تیم‌های قزوین، آرارات تهران و کوشاسپهر سبلان بازی کرده‌ام.

غیر از ایران در چه کشورهایی سابقه بازی داری؟

۲ سال در قزاقستان بازی کردم. یک سال هم سابقه بازی در بلاروس و همین طور در ترکیه دارم.

چطور شد که به ایران آمدی؟

زمانی که ایران بازی دوستانه با ترکمنستان داشت، تیم قزوین از ایران بازی مرا دیدند و دعوت شدم. من از حضور در ایران واقعا خوشحالم. بسکتبال بانوان ایران سطح خوبی دارد و من این کشور را دوست دارم.

تفاوت ایران با کشورهایی که در آنها سابقه بازی داری چقدر است؟

کشورهایی که بازی کردم از ایران قوی‌تر هستند، اما با توجه به اینکه کشورهای دیگر فاصله زیادی با من داشتند، اما ایران نزدیک بود به همین تصمیم گرفتم به این کشور بیایم. به عنوان مثال یکی از باشگاه‌های فیلیپین هم مرا برای بازی دعوت کرد اما به دلیل مسافت دور قبول نکردم.

 نظرت درباره بازی با پوشش اسلامی چیست؟

روز اول که قرار شد با پوشش بازی کنم واقعا برایم سخت بود. برای نخستین بار که به ایران آمدم نمی‌دانستم قرار است با حجاب بازی کنم، برایم بسیار سخت برنامه‌ات برای سال بعد چیست؟

فعلا نمی‌دانم. قرار است در تیم ملی ترکمنستان برای مسابقات آسیایی که به میزبانی فیلیپین برگزار می‌شود آماده شویم. باید ببینم از چه کشورهایی دعوت دارم شاید از ایران هم دعوت شوم. دوست دارم دوباره در ایران بازی کنم چون در اینجا دوستان زیادی دارم. من واقعا ایران را دوست دارم. هر زمانی که بعد از پایان لیگ ایران به کشورم برمی‌گردم با خودم می‌گویم ای کاش دوباره آنها مرا دعوت کنند.

انتهای پیام/م

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32