کد خبر: 7279
16/02/24 - 2:26 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” ایکنا ” ، انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه نبراسکا از پاییز گذشته در حال برنامه‌ریزی برای این برنامه بوده است. هفته شناخت اسلام که از امروز، چهارم اسفندماه، کار خود را آغاز کرده شامل برنامه‌های مختلفی از جمله سخنرانی با موضوع «به من از اسلام بگو»، جلسه […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” ایکنا ” ، انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه نبراسکا از پاییز گذشته در حال برنامه‌ریزی برای این برنامه بوده است. هفته شناخت اسلام که از امروز، چهارم اسفندماه، کار خود را آغاز کرده شامل برنامه‌های مختلفی از جمله سخنرانی با موضوع «به من از اسلام بگو»، جلسه گفت‌وگو با مسلمانان، «حجاب؟ امتحانش کن»، ارائه اطلاعاتی درباره جایگاه زنان در اسلام و از بین بردن تصورات نادرست، آشنایی با هنر و معماری اسلامی و غیره است.

کارز حسن، دبیر انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه نبراسکا می‌گوید: ما جلسات متعددی برگزار کردیم و با غیرمسلمانان زیادی صحبت کردیم تا بفهمیم که آن‌ها دوست دارند در مورد چه چیزهایی بشنوند و لیستی تهیه کردیم که می‌تواند برای دانشگاه نبراسکا و جامعه این ایالت سودمند باشد. از میان موضوعات مطرح شده، اصول، عقاید و اخلاق اسلامی، مسیحیت در اسلام، تصورات نادرست در مورد اسلام، زن در اسلام و هنر و معماری اسلامی برای بررسی در هفته شناخت اسلام برگزیده شدند.

سارا العلوی، رئیس انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه نبراسکا می‌گوید: تصمیم به برگزاری این هفته شناخت اسلام در پی آن اتخاذ شد که یکی از دانشجویان مسلمانمان هدف حمله نژادپرستانه قرار گرفت.

العلوی گفت: با فرد خاطی از سوی جامعه و دانشگاه به سرعت برخورد و از ما خواسته شد که برنامه‌ای برای مقابله با این مشکلات و ایجاد فضایی مبتنی بر احترام و آرامش برگزار کنیم.

وی افزود: ما باید رفتارمان با دیگران بر مبنای شخصیت آن‌ها باشد نه تصویری که بر پایه برخی تصورات نادرست و توقعات غلط فرهنگی و اجتماعی در ذهن خود می‌سازیم. من فکر می‌کنم ما به عنوان مسلمان مسئولیت داریم که این مفاهیم را یادآوری کنیم و برای درک متقابل، صلح، هماهنگی و عشق در جامعه تلاش کنیم.

انتهای پیام /

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32