نژادپرستی و تبعیض علیه مسلمانان در «جزیره زمرد» اروپا؛

اسلام هراسی در «جزیره زمرد» اروپا ؛از ضرب و شتم مسلمانان تا برداشتن حجاب زنان

کد خبر: 7270
16/02/24 - 11:30 ق.ظ

  به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان: مسلمانان در دوبلین پایتخت ایرلند نیز همچون دیگر پایتخت های اروپایی با تبعیض و خشونت در محل کار، محل تحصیل و در تمامی مراودات خود مواجه هستند.    نشریه ایرلندی «جورنال» در گزارشی نوشت: بررسی ها در خصوص اسلام هراسی نشان می دهد شواهدی در خصوص […]

اسلام هراسی
 
به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان: مسلمانان در دوبلین پایتخت ایرلند نیز همچون دیگر پایتخت های اروپایی با تبعیض و خشونت در محل کار، محل تحصیل و در تمامی مراودات خود مواجه هستند.  
 نشریه ایرلندی «جورنال» در گزارشی نوشت: بررسی ها در خصوص اسلام هراسی نشان می دهد شواهدی در خصوص تبعیض نژادی علیه مسلمانان ایرلندی توسط معلمان، همکاران و اصحاب رسانه وجود دارد.

جوانان مسلمان که توسط محققان مورد نظرسنجی قرار گرفتند، اعلام کردند به آنها توهین لفظی می شود و در مدارس و دانشگاه های با تبعیض مواجه می شوند.

بر اساس این گزارش به شماری از دانشجویان زن مسلمان در ایرلند اجازه داده نمی شود حجاب بر سر بگذارند.

تحقیقات همچنین نشان داده است ماموران حفاظتی و نگهبانان نیز در اکثر موارد بدون هیچ دلیلی با مسلمانان با تبعیض برخورد می کنند. به گفته مسلمانان، نگهبانان مراکز خرید به غیرمسلمانان توجهی نمی کنند و بدون دلیل تنها بر مسلمانان متمرکز هستند.

برخی دیگر نیز از پوشش مغرضانه اخبار مربوط به مسلمانان در رسانه های ایرلندی شکایت دارند. گزارش هایی نیز در خصوص حملات به مساجد و دارایی ها و خود مسلمانان منتشر شده است.

مردان و زنانی که در این تحقیق شرکت داشتند از اذیت و آزارهای لفظی و توهین ها در مراکز عمومی شکایت داشتند.

یک مسلمان متولد ایرلند می گوید او در خیابان «اَبی» بود زمانی که مردی فریاد زد: «به کشور خودت بازگرد، تو مسلمان!» این مرد بطری شیشه ای را به سمت او پرتاب کرد که مستقیم جلوی پای او افتاد.

یک زن مسلمان دیگر می گوید: به خانه اش حمله شده و بر روی دیوارش عبارات نژاد پرستانه ای چون «تروریست» و «گم شو» را نوشته اند.

یک دانش آموز دختر مسلمان به خاطر می آورد که همکلاسی اش از وی پرسیده بود: «آیا درست است که پدر تو یک تروریست است؟» دانش آموز دیگری در پاسخ گفته بود: «بله، همه عرب های مسلمان تروریست هستند.»

شماری دیگر از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند در هنگام ثبت نام فرزندانشان در دبیرستان با مشکلاتی مواجه شده اند.

«برایان کلوران» از شورای مهاجرت ایرلند که این تحقیق را ترتیب داده است،‌ می گوید: این تحقیق لزوم منطقی برای مقابله با جرائم مرتبط با نفرت و نژادپرستی را پررنگ تر می کند.

وی افزود: این گزارش امید ما را برای اصلاح بیشتر می کند.

گفتنی است، این کشور اروپایی به «جزیره زمرد» لقب گرفته است.

پایان پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32